Zuckerberg Twitter tartışmasında Trump’ın yanında!

Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Donald Trump’ın attığı tek tweet, Twitter tarafından emin bilgi ile alakalı kuşku duyularak ‘bilgiyi doğrulama’ etiketi ile cevaplanmıştı. Çıkan tartışmalar ve Donald Trump’ın Twitter’ı kapatma tehdidinin ardından, Mark Zuckerberg de Trump’ın yanında yer aldı. bu erken ise Trump’a Jack Dorsey’den cevap geldi. Trump ve Twitter arasındaki gerginlik artacak benzeri duruyor.

Zuckerberg Trump ve Twitter tartışmasında Trump’tan yana!

Twitter geçtiğimiz günlerde yanlış ve çelişkili verileri azaltmak emeliyle tertemiz özelliği ‘bilgiyi doğrula’ etiketini kullanıcılara sunmuştu. Bu kalite kapsamında ABD Başkanı Donald Trump’ın attığı tek tweet de ‘bilgiyi doğrula’ etiketi ile karşı karşıya kalmıştı.

Sürecin derhal peşinden bu vaziyete reaksiyon gösteren Donald Trump, Twitter’ı kapatma tehditleri ile de gündeme oturmuştu. Tartışmanın başlamasıyla, Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg de Trump’tan yana tavrını belli etti.

Zuckerberg Trump ve Twitter tartışmasında Trump yanlısı! - ShiftDelete.Net (2)

Zuckerberg mevzu hakkinda yaptığı açıklamasında, “Sosyal medya platformları, gerçekliği sorgulayabilecek tek yer olmamalı.” sözleriyle Twitter vaziyeti ile alakalı tavrını gösterdi. Fox News’e yaptığı açıklamalarda da Zuckerberg, “Twitter’dan dahada değişik tek politikamız var.” sözleriyle Twitter’dan ayrışmak istediğini vurguladı.

Jack Dorsey ise bu vaziyete cevapsız kalmadı. bu erken attığı tweet ile AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump’a kati reaksiyonunu koydu.

Twitter’dan paylaştığı sözleri ise şu şekilde; “Bir şirket olarak eylemlerimizden sorumlu var olan tek kişi var ve bu benim. Lütfen çalışanlarımızı bunun dışında bırakın. Küresel seçimlerle alakalı yanlış veyahut tartışmalı verileri önlemeye ayni ritimde devam edeceğiz. Ve yaptığımız hataları onay edip sahip olacağız. Bu bizi “gerçeklik yargıcı” yapmaz. Amacımız, çelişkili ifadelerin noktalarını birleştirmek ve insanların ihtilaf içinde olduğunu göstermek, böylelikle insanların kendisi kendilerini yargılayabilmelerini sağlamaktır. Bizim amaciyla dahada çok şeffaflık önemlidir, böylelikle yurttaslar eylemlerimizin nedenini açıkça görebilirler.”

Bu mevzu hakkinda tartışmalar ayni ritimde devam edecek benzeri duruyor. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump ve Zuckerberg’ün tepkilerini tek sonraki günlerde dahada net göreceğiz.

abd başkanı donald trumpJack Dorsey ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trumpmark zuckerbergTrump Jack DorseyTrump TwittterTwitter Trump

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir