Zoom nasıl indirilir, ne işe yarar?

Son dönemde popülaritesini artıran uygulamaların başında gelen Zoom, tek takım riskler barındırmasına karşın en çok alaka gören video müzakere araçları arasında evvel sıralarda yer alıyor. Yüklemesi oldukça basit var olan uygulama hemide Android ayni vakitte da İOS amaciyla ahenk gösteren çalışabiliyor.

ZOOM UYGULAMASI NE İŞE YARIYOR?

Zoom; akıllı telefon, tablet, laptop, pc telefonlar benzeri otomobiller ile video ve sesli konferans, telefon sistemi, hasbihal ve web seminerleri hizmeti sunan tek iletişim uygulamasıdır.

Zoom’un nitelikleri şunlardır;

Toplantı
Video Webinar
Konferans Odası
Telefon İletişimi
Chat Mesajlaşma

ZOOM ne türlü İNDİRİLİR?

Zoom uygulaması hemide Google Play’de hemide Apple Store’da bulunabiliyor. İlgili uygulama marketlerinin arama bölümüne Zoom yazarak programı indirebilirsiniz. program genel kullanımda fiyatsız ama dahada hatri sayilir büyüklükte toplantılar başlatmak benzeri ek seçeneklere ücret ödemek gerekebiliyor.

ZOOM UYGULAMASI GÜVENLİ Mİ?

Zoom uygulamasında geçmişte toplantılara çağrı edilmeyen kullanıcıların ‘Zoom bombalamaları’ denilen müdahaleleri de yaşandı. Çağrısız konuklar toplantılara, görüşmelere girip şiddet ve porno detayli görüntüler paylaştı ve program ile alakalı endişeler arttı.

Zoom, güvenlik kaygıları ile alakalı BBC’ye yazılı açıklamasında şunları söyledi:

“Zoom kullanıcı güvenliğini nihayet derece ciddiye alıyor.

“En hatri sayilir büyüklükte mali hizmetler şirketlerinden, önde gelen telekomünikasyon sunucularına, hükümet dairelerinden üniversitelere, sağlık hizmetlerinden telefonla rehabilitasyon yöntemlerine civarindan hayat genelinde 2000 kurum, kullanıcı, ağ ve veri merkezilerimizde güvenlik değerlendirmesi yapıp Zoom’u seçenek etti.

“İngiltere müdafaa Bakanlığı ve ulusal Siber Güvenlik Merkezi’yle yakın temas halindeyiz ve ihtiyaçları var olan dokümanları sağlamaya odaklanıyoruz.”

Zoom, İngiltere Siber Güvenlik Merkezi ve İngiltere Güvenlik Bakanlığı bu dokümanların ne olduğuyla alakalı ise tek İzah yapmadı.

Siber danışman Graham Cluley de, “Zoom’un güvenlik açısından inişli çıkışlı tek geçmişi var. Kullanıcıların gizliliği, güvenliği konusunu yeteri civarindan ciddiye alıp almadıklarına değin Sual işaretleri var” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir