Zoom Android için yeni bir güncelleme aldı

Pandemi döneminde bir çok insanın ve eğitim kurumunun sık kullandığı uygulama olan Zoom, Android tarafında yeni bir güncelleme aldı. Zoom günümüzde en çok kullanılan görüntülü iletişim uygulamalarından birisi haline geldi.

Zoom sanal arkaplan özelliği Android’e geldi

Aslında çok geri planda duran uygulama pandemi döneminde ün kazanmıştı. Pandemiden önce çok az kullanıldığı için barındırdığı kritik açıklar da bilinmiyordu. Popülerlik kazanmasıyla birlikte uygulamada bulunan açıklar zamanla onarılmaya başlandı. Kolay kullanımı ve sezgisel arayüzü sayesinde insanlar Zoom‘a yönelmişti. Sadece evden çalışanlar değil, uzaktan eğitim sağlayan okullar ve ailelerin de tercihi olmuştu.

Uzaktan çalışanlar Zoom’da bulunurken en çok kullandıkları özelliklerden birisi sanal arkaplan ekleme özelliğiydi. Zoom sanal arkaplan özelliği, arkaplanınız dağınık ve düzensiz ise özelliği rahatça kullanarak arkaplanda bulunan eşyalarınızı gizleyip tüm dikkatinizi size çekebiliyorsunuz. Hem verimliliği artırmak hem de mahremiyeti korumak adına güzel bir özellik.

Sanal arkaplan ekleme özelliği uzunca bir süredir Android’de bulunmuyordu. Yeni güncelleme ile sanal arkaplan ekleme özelliği Android cihazlarda da kullanıma sunuldu.

Zoom android için güncellmezoom güncellemeZoom sanal arkaplan eklemeZoom sanal arkaplan güncellemesi

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir