Yurt dışından gelen telefonların kayıt süresi uzuyor

Yurt dışından gelen telefonlar amaciyla yurttaşları sevindiren havadis geldi. TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları asagi Komisyonu Başkanı yengi Sırakaya, SIM kartlı cihazlar amaciyla kayıt süresinin uzatılacağını belirtti.

Daha evvelce alınan kararlı vatan dışından kazançlan cihazların 120 vakit içinde kayıt altına alınması gerekiyordu. Bu kayıt işlemi amaciyla de tek ücret ödemek gerekiyordu. ama alınan kararla birlikte, kayıtsız kullanım süresi mayıs ayı itibariyle 30 vakit uzayacak.

MIT’de çalışan Türk profesörden çığır açan buluş

MIT’de çalışan Türk profesörden çığır açan buluş

MIT’de görevli var olan araştırmacılar ve Canan Dağdeviren, kişinin yasamsal belirtilerini izlemek amaciyla kıyafetlere işlenmiş sensörler geliştirdi.

Yurt dışından gelen telefonlar sevindiren karar

TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları asagi Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul mebus yengi Sırakaya, kullanıcıları sevindirecek haberi paylaştı.

Yurt dışından corona virüs önlemleri kapsamında Türkiye’ye gelen vatandaşlar amaciyla çalışma başlatıldığı belirtildi. Çalışmayla birlikte Türkiye’ye gelen ve başka tek ülkeden satın alınmış var olan telefon 120 günle birlikte mayıs ayından bu yana 30 vakit dahada kullanılabilir halde olacak.

Yurt dışından ülkemiz gelip, yaşadığı ülkeye dönemeyen vatandaşların mağdur olmaması amaciyla bu adımın atıldığını belirten Sırakaya, normalde kayıtsız kullanım süresinin 120 vakit olduğunu belirterek, bunun için 30 vakit dahada ekleneceğini belirtti.

Talebin BTK‘ya iletildiği ve müessesenin talebi onay ederek yasama geçirdiği belirtildi.

Sarıkaya, karantina önlemleri ve yolcu kısıtlamalarının ayni ritimde devam etmesiyle 30 hergün ek kullanıma başka eklemelerin de yapılabileceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir