Yılın yarısında 1.25 milyon adetten fazla otomobil sattılar!

COVID-19 pandemi hasebiyle Mart ayının ortasından bu yana Bir hayli ülkede satış ve endüstriyel aktivitelerini askıya alan Renault Grubu’nun satışları, sene evvel yarısında yüzde 28,3 oranında daralan pazarda yüzde 34,9 düşüş ile tek milyon 256 bin 658’e geriledi.

Renault Grubu yönetim heyeti Üyesi, Satış ve Bölge Direktörü Denis le Vot: “Dünya, faaliyetlerimize hatri sayilir büyüklükte tesiri var olan dahada evvel benzeyen görülmemiş tek kriz ile karşı karşıya kaldı. İyileşme başlar başlamaz fabrikalarımız ve satış ağımız alıcı ihtiyaçlarını karşılamak emeliyle hızla harekete geçerken, Avrupa’da hükümet desteği sayesinde Haziran ayında istek artışı yaşandı. sene 2. yarısına çok fazla sipariş miktarları, tatmin edici tek stok seviyesi ve şimdiden çok müspet tepkiler alan, segmentinde tek tertemiz E-TECH Hibrit ile başlıyoruz” dedi.

ZOE ELEKTRİKLİ ARAÇ sektöründe LİDER OLDU!

Renault markasının satışları hayat çapında yüzde 38 artarken, evvel yarıyılda araç satışları 42 bini aştı. Avrupa’da, ZOE yüzde 50’ye yakın satış büyümesi ile 37 bin 540 satış adedine ulaşarak en çok satan oto oldu. Haziran ayındaki 11 bine yakın sipariş adedi ile rekor tek seviyeye ulaştı.

Renault ZOE

Twingo Z.E. modelinin yanı sıra tertemiz Clio Hibrit, tertemiz Captur Plug-In Hibrit ve tertemiz Megane Plug-In Hibrit benzeri E-TECH Hibrit, Grup’a 2020 CAFE (Kurumsal vasati Yakıt Tasarrufu) hedeflerine ulaşma ile alakalı kuvvetli tek destek sağlıyor.

Avrupa’da Grup’un satışları 623 bin 854 adede ulaşırken, yüzde 38,9 oranında küçülen pazarda yüzde 41,8’lik tek düşüş gerçekleşti. Grup, Renault markasının bütün B segment modellerini (Clio, Captur ve ZOE) başarıyla yeniledi. tertemiz Clio 102 bin 949 satış adedii ile Avrupa’da sene evvel yarısında segmentinin en çok satan modeli oldu.

Haziran ayında, Avrupa’daki Grup satışları artarken Renault ve Dacia markaları sırasıyla yüzde 10,5 (lider marka) ve yüzde 3,5 sektör hissesi elde etti. Dacia markası müşterilerinin satın alımlara art dönüşü ile, LPG, benzinli ve dizel olmak üzere eksiksiz mahsul seçeneği avantajından faydalanıyor.

Avrupa dışında Grup özellikle, Rusya (yüzde 23,3), Hindistan (yüzde 49,4), Brezilya (yüzde 39,0) ve Çin (yüzde 20,8) pazarlarındaki daralmadan etkilendi.

Renault Grubu, satış hacmi açısından en hatri sayilir büyüklükte 2. ülkesi var olan Rusya’da, 1,4 nokta artış ile yüzde 30,2 sektör hissesi elde ederek lider olarak konumlanıyor. Yüzde 23,3 daralan pazarda, satış rakamları yüzde 19,5 düşüş gösterdi.

İLGİLİ HABERİlk 6 ayda tek milyon adetlik satışİlk 6 ayda tek milyon adetlik satış

Avrupa Brezilya Çin dizel hayat hibrit Hindistan LPG oto sektör Rusya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir