Yazılımcılara sorulan zor sorular

Her pazar günü öğlen saatlerinde yayınladığımız yazılım hakkındaki videolarımıza devam ediyoruz. Bu videomuzda, yazılım konusunda kendisini geliştirmiş ve artık profesyonel olarak çalışmak isteyenleri ilgilendiren bir konudan bahsediyoruz. Bir şirkette işe girmeden önce size sorulan sorular neler, mülakat nasıl geçmeli, yazılım CV’si nasıl hazırlanmalı? Tüm bu soruların cevabını, SDN yazılım videoları serimizdeki yeni bir video ile cevaplıyoruz.

SDN yazılım videoları: Mülakatlar

ShiftDelete.Net olarak farklı videolar ile karşınıza çıkmaya devam ediyoruz. 11 haftadır sizlerle beraber olduğumuz yazılım videolarımızda birçok konuya değindik. Eğitim almaktan tutun da kendinizi nasıl geliştireceğinizi anlattığımız bu videolarda sıradaki konu biraz daha farklı. Profesyonel olarak bir şirkete başvurup, orada çalışmak istediğinizde sizlere sorulacak sorular neler? Sizleri neler bekliyor? Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri videomuz ile baş başa bırakalım.

Yazılım CV’si nasıl hazırlanmalı, mülakata neler soruluyor?

Yazılım konusunda kendinizi geliştirdikten sonra yapmanız gereken adımlar devam ediyor. Kendinize ait ikna edici bir proje ile neler yapabildiğinizi diğer insanlara kanıtlamaktan tutun da diğer insanlar ile olan iletişime kadar birçok detay önemli. Bir şirkette çalışmak üzere başvurduktan sonra insan kaynakları tarafından çağrılacak ve birçok soru ile karşılacaksınız. Bu sorulara mantıklı ve kendinizden emin cevap vermek oldukça önemli. Kendinizi nasıl geliştirdiğiniz, bu zamana kadar hangi projelerde çalıştığınız da sizlere sorulacak. Bu sorulara kendiniz hazırlamak ve heyecanınızı azaltmak için sizlere özel bir video hazırladık. Ayhan Emre Korucu, bu videoda sizlere işe girmeden önce yamanız gerekenler hakkında birçok tavsiye verdi.

Ayhan emre korucuayhan emre korucu linkedinAyhan emre korucu shiftdeletenetbilgisayar mühendisliği mülakatyazılımyazılım işe girerkenyazılım mühendisliği mülakatyazılım mülakatlarıyazımcılı mülakat soruları

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir