Yavaşlayan Android telefon nasıl hızlandırılır?

Son vakitlerde Daha önceki Android gsm telefonuna sahip kullanıcılar,telefonlarının yavaşladığını YouTube yorumlarında bize belirtti. Bizde bu doğrultu da yavaşlayan android telefon hızlandırma yöntemlerini sizler amaciyla 5 adım olacak şekilde tek araya getirdik. Bakalım yavaşlayan android telefon nasıl hızlandırılır?

5 adımda gsm telefonunuz hızlansın!

Bu hızlandırma yöntemlerini basit anlaşılabilir olması amaciyla size adım adım anlatacağız. İlk adımımız anne ekranı temizlemek olacak.Ana ekranda bulunan uygulamalar RAM kullanımını etkiliyor. Bu da uygulamalar arası geçişte veyahut menü arasında takılmalara yollar açabiliyor. İşte bu sebepten dolayı anne ekranda kullanılmayan gereksiz uygulamaları kaldırmanız oldukça önemli. bendeniz sözü dahada çok uzatmadan sizi video ile baş başa bırakıyorum. İyi seyirler!

Şimdi gelelim hızlandırma yöntemlerinin 2. maddesine. Bu metodu uygulamak aslında oldukça basit. gsm telefonunuzda bulunan gereksiz uygulamaları kaldırmanız gerekiyor. anne ekranda bulunan uygulamalar RAM kullanımını etkiliyor. Bu da uygulamalar arası geçişte veyahut menü arasında takılmalara yollar açabiliyor.

Kullanılmayan uygulamalar gsm telefonuna ekstra yük olur. Burada kaldıracağınız uygulamalar telefonda gözle görülür tek hız artışı yaşatacak. eğer telefonunuz Daha önceki ise uygulamaların lite versiyonlarını kullanmanızda da yarar var. Bu sayede hemide depolama alanı artacak hemde kullanım ile alakalı tek sıkıntı yaşamayacaksınız.

Gelelim tek başka maddemize. Bu maddemiz ise gsm telefonunuza değişik tek launcher kurmakla ilgili. Normal kullanımınızda gsm telefonu ile gelen arayüz her cihazda aynı hızı veyahut performansı veremiyor. Bu cihazda bulunan uygulamalar veyahut cihazın aldığı güncellemeler sonrası belli oluyor. bu konuyla alakali tavsiyem oldukça popüler var olan Nova Launcher’ı kullanmanız istikametinde olacaktır. Kendimden misal saglamak gerekirse tek evvelki gsm telefonum Lenovo’nun tek ürünüydü.

O aygıt ile kendisinin arayüzünde kasma ve donmalar çok fazla yaşadım. ama belirttiğim sade ve kullanışlı var olan Nova Launcher’ı kurunca bu problemleri yaşamamaya başladım. Buradaki tavsiyem eğer bu stil tek sorun yaşıyorsanız değişik tek launcher kullanmanız istikametinde olacaktır.

Evet şimdi tek sonraki maddeye göz atalım. Bilinen Android cihazlara gelen her güncelleme ile cihazlarda hız artışı yaşanıyor. hemide Google hemde gsm telefonu üretici tarafından gönderilen güncellemeler yüklemek oldukça önemli. Bundan dolayı da güncellemeleri takip etmenizde yarar var.

Geldik nihayet maddemize. Bu maddemiz aslında oldukça önemli. Zira Daha önceki ve yavaşlayan gsm telefonu kullanan kullanıcılar antivirüs programı yüklemek hatasına düşüyor. çoklukla kullanan sayısı az olsa da gsm telefonunda antivirüs programı kullanan kişiler bu maddeyi uygulamalı.

Arka planda devamlı işlem yapması ve pili derhal hemen her saniye kullanmasından dolayı bu programlar hatri sayilir büyüklükte tek problem. eğer telefonunuz yavaş ve içinde tek antivirüs programı yer alıyorsa bu stil programları kaldırmanızda yarar var.

5 çayıAndroidantivirüscanlı yayıncep telefonu hızlandırmagüncellemelaunchersdnsdncevaplıyorshiftdeletenetvideo inceleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir