Xiaomi’den katlanabilir telefon için patent başvurusu

Samsung, Huawei ve Xioami başta olmak üzere birçok markanın yeni katlanabilir telefon modelleri için çalışma yaptığı biliniyor. Xiaomi tarafından başvurulan 3 farklı katlanabilir telefon patenti sızdırıldı.

Xioami, 3 farklı katlanabilir telefon patenti ile gündemde

2020 yılı katlanabilir telefon piyasası için beklentilerin altında sona erdi. 2021 ile birlikte başta Xiaomi, Samsung, LG ve Huawei olmak üzere birçok şirketin katlanabilir telefon piyasasına giriş yapacağı düşünülüyor.

Xiaomi katlanabilir telefon patenti ile gündemde

Xiaomi, katlanabilir telefon furyasının ortaya çıkmasıyla birlikte 360 derece ekrana sahip telefon konsepti olan Mi Mix Alpha modelini piyasaya sürdü. Şirket ne yazık ki Mi Mix Alpha modelinden herhangi bir sonuç alamadı.

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi’nin 3 farklı katlanabilir telefon patenti için başvuru yaptığı iddia edilmişti. Bugün yayınlanan görseller ile birlikte bu iddia doğrulandı.

Samsung Z Flip modeline benzer tasarımıyla dikkat çeken ilk patent, katlandığında bildirimlerin görülebileceği küçük bir ekrana sahip. Ayrıca görsellerden şirketin beşli kamera dizilimiyle karşımıza çıkacağı açıkça görülebiliyor.

2. ve 3. patent ise Samsung Galaxy Z Fold modeliyle benzer tasarıma sahip. İlk patent görselinde kalın çerçeve ve ince dış ekran yer alırken, ikinci patent görselindeyse ince çerçeve ve dış ekranın kasayı kapladığı görülüyor. Her iki modelde de beşli kamera dizilimi yer alıyor.

xiaomiXiaomi katlanabilir telefonxiaomi katlanabilir telefon patenti

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir