Xiaomi’den ilginç ve kavisli çift ekran patenti

Yeni ekran tasarımları için belge üstüne belge almaya devam eden Xiaomi, kavisli telefon konusunda durmak bilmiyor. Çinli firmanın en son aldığı patent, “şelale ekran” tasarımı ile dikkat çekiyor.

Xiaomi kavisli telefon konusunda oldukça aktif

Çin Patent Ofisi tarafından onaylanan bu patent için bir dosya hazırlandı. Hazırlanan dosyada siyah ve beyaz şema görüntülerinin dışında 38 adet daha görsel yer alıyor. Xiaomi, bu ekran için 19 Ocak 2020 tarihinde başvuru yaptı.

Tam ekran deneyimini sağlamak adına üretileceği söylenen bu ekran, Mi Mix Alpha’nın ekranına benziyor. Henüz tasarım aşamasında olan bu ekran, arka gövdenin tamamına yayılmayan bir yapı eşliğinde tasarlanmış.

Xiaomi kavisli telefon

Yayımlanan görsellere göre boydan boya (kenardan kenara) uzanan bir yapıya ev sahipliği yapan bu ekran, arka kısmın alt tarafına doğru şekillendirilmiş. Üst kısımda herhangi bir şekillendirme görmüyoruz.

Her iki ekranda da herhangi bir düğme bulunmuyor. Alt tarafa baktığımızda bizi 1 adet USB-C bağlantı noktası ile 2 adet bölme karşılıyor. Bu bölmelerin birincil mikrofon, hoparlör veya çift stereo hoparlör için kullanılabileceği söyleniyor.

Xiaomi kavisli telefonlar

Üst kısma baktığımızda özçekim (selfie) kamerası için tasarlanmış olan ve açılıp kapanabilen (pop-up) yapıdan beslenen bir mekanizma görüyoruz. Bu kameraya ikincil bir mikrofon eşlik edebilir.

Xiaomi’nin ön kamerayı tamamen kaldıracağı ve kullanıcılara özçekim fotoğrafları için ikinci ekranı kullandırtacağı ifade ediliyor. Ayrıca üst kısımda bir adet açma – kapama düğmesi de yer alabilir.

Xiaomi tam ekran telefonlar Xiaomi kavisli telefonlar

Kameralara göz attığımızda bizi iki tasarım karşılıyor. Tasarımlardan bir tanesi siyah çerçeveye sahip. Diğer tasarım ise 2 yıl önce piyasaya sürülen Mi 8 Explorer Edition’ı hatırlatıyor. Kamera lensi ise Mate 30 serisini hatırlatıyor.

Sizce bu ekran patenti hayata geçirilecek mi?

Xiaomi çift ekranlı telefonXiaomi eğimli telefonXiaomi kavisli çift ekran patentiXiaomi kavisli ekran patentiXiaomi kavisli telefon patentiXiaomi patentleriXiaomi tam ekran patentiXiaomi tam ekran telefonXiaomi tam ekran telefonlar

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir