Xiaomi’den Huawei Mate Xs benzeri yeni telefon!

Son zamanlarda dizüstü bilgisayarlar ve kamera özellikleri konusunda oldukça aktif olan Xiaomi, katlanabilir telefon modelleri için de kolları sıvadı. Bu proje için bir patent başvurusu yapan Çinli ekibin talebi onaylandı.

Xiaomi katlanabilir telefon modelleri için Mate Xs rüzgarı

Geçen yıldan beri Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi ile bir iş birliği içerisinde olan 10 yıllık şirket, aldığı yeni patent sayesinde akıllara Huawei’nin Mate Xs modelini getirdi. Patent görüntülerine göz attığımızda cihazın katlanmasını sağlayan menteşenin ekranın altında olduğunu görüyoruz.

Xiaomi’nin yeni modeli boydan boya (kenardan kenara) uzanan bir yapıya sahip. Kendisi sağa doğru katlandığında yanal bir şekilde genişliyor ve kalın bir şerit kullanıyor. Bu sayede kameraları yeniden konumlandıran bu tasarımın kenarları Mate Xs modelinden daha ince bir yapıya ev sahipliği yapıyor.

Xiaomi katlanabilir telefon modelleri

Bu tasarımın sağ tarafında ekranı ayırmak ve ekranı ters çevirmek için bir düğme bulunuyor. Üst tarafta ise dörtlü bir kamera kurulumunu görüyoruz. Bunun dışında Xiaomi, dikey bir şekilde konumlandırılan kameraları LED ışığı eşliğinde destekleyecek.

Yeni patente dikkatli bir şekilde baktığımızda ses düğmesinin güç düğmesi ile aynı yerde olduğuna (sağ tarafta) tanıklık ediyoruz. Cihazın altında bulunan diğer bölmeler şu şekilde: Hoparlör ızgarası, SIM kart yuvası, mikrofon ve Type-C şarj girişi.

katlanabilir telefon modelleri

Buna ek olarak Xiaomi’nin Stylus kalemini kullanıp kullanmayacağı henüz belli değil. Paylaşılan görüntülerde bu kalem için ayrılmış olan bir yuvanın olduğunu görüyoruz. Siz bu tasarım hakkında neler düşünüyorsunuz?

katlanabilir telefonkatlanabilir telefon modellerikatlanabilir telefon patentiXiaomi Huawei Mate Xs tasarımıXiaomi katlanabilir telefonXiaomi katlanabilir telefon modeli patentiXiaomi katlanabilir telefon modellerixiaomi katlanabilir telefon patentiXiaomi Mate Xs tasarımı

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir