Xiaomi Redmi Note 8 Pro güncelleme aldı

Ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan akıllı telefonlardan biri olan Xiaomi Redmi Note 8 Pro, güncelleme aldı. Türkiye’deki gelen cihazlara MIUI V11.0.5.0.QGGMIXM Karalı 315M sürümü kullanıcılara sunuldu.

Sürümle birlikte daha önceden keşfedilen hatalar giderildi ve açıklar kapatıldı. Modelin daha önceden MIUI 12 güncellemesi alacağı da belli olmuştu ancak şimdiki güncellemede MIUI 11 sürümünde kaldı.

Redmi Note 8 Pro güncelleme neler getirdi?

Xiaomi’nin alt markası olarak faaliyet gösteren Redmi’nin en çok kullanılan modellerinden biri olan Note 8 Pro, iyileştirme ve hata giderme güncellemesi aldı. Arayüz ve yazılım konusunda büyük değişiklikler olmasa da modelin yazılımında keşfedilen hatalar giderildi. Optimizasyon ve onarım tarafından gelen destekle birlikte hataların giderilmesi hedefleniyor.

MIUI V11.0.5.0.QGGMIXM Karalı 315M olarak isimlendirilen Redmi Note 8 Pro güncelleme ile birlikte, SIM uyumluluk sorunları giderildi. Çift uygulamalarda konum hizmetlerini kullanılmamasına sebep hata giderildi.

xiaomi redmi note 8 pro güncelleme

Öte yandan acil durum yayını bilgisinin düzgün bir şekilde görüntülenmemesine sebep olan hata da giderildi.

Güncellemeyi yapmak için modelde Ayalarlar > Telefon hakkında > Sistem güncelleme kısmına girmek gerekiyor. Bu çıkan sayfada güncellemeyi indirmek ve kurmak için güncellemeyi indir butonuna basmak yeterli olacak. Güncelleme kurulumu sonrasında telefon yeniden başlatılacak. Kurulum işleminin belli bir süre alabileceği de belirtiliyor.

redmi note 8 proredmi note 8 pro güncellemexiaomi

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir