Xiaomi katlanabilir telefon için tarih verildi!

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte akıllı telefonlarda farklı şekillerde evrilmeye başladı. Çok daha gelişmiş kameraları, güçlü işlemcileri ve bilgisayarlarda kullanmaya alışık olduğumuz bellek ve depolamalarla birlikte çok daha farklı noktaya geldi. Bunların üstüne birde katlanabilir ekranı olan modeller ortaya çıkarak, tablet deneyimini veren modeller satışa sunulmaya başladı. Samsung, Huawei ve Motorola gibi üreticilerin ardından Xiaomi’de katlanabilir telefon üretmek için kolları sıvadı. Xiaomi katlanabilir telefon için tarih belli oldu!

Xiaomi katlanabilir telefon için takvimler 2021’i gösteriyor!

Geçtiğimiz senenin başlarında Xiaomi’nin Başkanı Lin Bin’in elinde katlanabilir telefon görülmüştü. Sonrasında şirketin katlanabilir telefonunun satışa sunulacağı söylenmişti. Bugüne kadar piyasaya sunulmayan akıllı telefon için Çinli kaynaklardan yeni iddialar geldi.

Xiaomi katlanabilir telefon

İddialara göre Xiaomi’nin katlanabilir telefonu, önümüzdeki yıl satışa sunulacak. Xiaomi Başkanı Lin Bin, çift taraflı katlanabilir telefon için bazı teknolojilerin geliştirildiğini belirtmişti. Bu teknolojiler; esnek matris teknolojisi, menteşe mekanizması, esnbek matris kaplama ve MIUI adaptasyonu olacak. Bu teknolojiler sayesinde Xiaomi dünyanın ilk çift tarafa katlanan telefonunu yapmış olacak.

Bahsi geçen çift katlanır telefonda bulunması beklenen teknolojilerin yeteri kadar gelişmemesi nedeniyle, telefonu henüz piyasada göremedik. Şirket üst seviye ve yeni teknolojiler barındıran telefonları piyasaya sunmak için, çok fazla zaman ve sermaye harcamak zorunda kalıyor. Xiaomi Mi Max Alpha konseptine karşı gelen reaksiyonlardan sonra, pahalı bir ürün piyasaya sunmak zor görünüyor ve Xiaomi çift katlanabilir telefonun üretim fiyatını düşürüp, piyasadaki rekabeti kızıştıracak bir fiyattan satışa sunması bekleniyor.

Huaweikatlanabilir telefonmobilMotorolasamsungtelefonxiaomiXiaomi katlanabilir telefon

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir