Xiaomi imzalı taşınabilir mini bilgisayar

Xiaomi teknolojinin girebileceği her alana giriyor ve değişik tasarımlarıyla karşımıza çıkıyor. dahada evvel telefon dışında; akıllı maske, saç dökülmesini önleyen cihaz, elektrikli scooter ve benzeyen Bir hayli ürünle kullanıcılarına ek oluşturuyor. Çin merkezli şirket, taşınabilir mini pc modeliyle kitle fonlamasına girmiş bulunuyor. Xiaomi Ningmei Rubik’s Cube Mini isimi verilen bu bilgisayar, gsm telefonu boyutlarında.

Taşınabilir mini pc Xiaomi Ningmei Rubik’s Cube Mini

Farklı markaların değişik modellerdeki mini bilgisayarlarını görüyoruz. Şimdi ise mahsul gamıyla dillerde var olan Xiaomi de tertemiz tek mini pc tasarımıyla karşımızda. Xiaomi’nin asagi şirketlerinden Ningbei, tarafından tasarlanan bu mini pc tekrar Xiaomi’ye ait ve size dahada evvel de Bir hayli sefer bahsettiğimiz Youpin üzerinden kitle fonlamasına açıldı.

Bu bilgisayarın tabiki en bariz özelliği boyutu olsa da bunun yanında metal tek gövdeye ve kuvvetli tek yapıya sahip. Bu pc 62x62x42 milimetre boyutlarına sahip ve dahili olarak 2,7 GHz turbo frekanslı dört çekirdekli Intel J4125 işlemci tarafından destekleniyor.

Xiaomi Ningmei Rubik's Cube Mini

Cihaz Ayrı olarak tek Intel UHD600 grafik işlem birimi ile donatıldı bunun yanı sıra ve dahili 8 GB’a civarindan RAM de yer alıyor. Mini PC Ayrı olarak 256 GB’a civarindan M.2 sabit diski de içeriyor. Xiaomi Ningmei Rubik’s Cube Mini‘nin kabiliyetleri bu civarindan ile sınırlı kalmıyor. Taşınabilir PC, monitörleri, TV’leri ve projektörleri bağlamak amaciyla kullanılabilen tek HDMI bağlantı noktasıyla birlikte geliyor.

Xiaomi Ningmei Rubik's Cube Mini-tasinabilir-mini-bilgisayar-04

Ekran tarafında ise 4K çok çözünürlüklü cihazları destekliyor. Ayrı olarak tek USB-C bağlantı noktası, iki USB 3.0 bağlantı noktası, tek TF kart yuvası ve 3,5 milimetre ses jak çıkışına sahip.

Ayrıca Bluetooth irtibatını ve 2.4G / 5G çift bantlı Wi-Fi’yi de destekliyor. Xiaomi Ningmei Rubik’s Cube Mini nihayet olarak 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanıyla dikkat çekerken ücret tarafında başlangıç olarak 149 dolara mâl olacak. 8 GB RAM/ 256 GB depolama seçeneği ise 186 dolar olmasının yanı sıra aynı özellikte Marvel sürümlü olanı 201 dolara satışa sunulacak.

cep bilgisayarımini bilgisayartaşınabilir mini bilgisayarxiaomixiaomi mini bilgisayarxiaomi mini pcXiaomi Ningmei Rubik’s Cube Mini

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir