Xbox Series X parçalarına ayrıldı

Xbox Series X parçalarına ayrıldı. Konsol kısa bir süre önce çıkışını gerçekleştirdi ve hakkında çıkan asılsız haberler de beraberinde gelmişti. Bunları geride bırakırsak konsolun nasıl çalıştığını ve içerisinde neler olduğunu merak etmişizdir. TronicsFix YouTube kanalında Xbox Series X‘in içerisinde neler olduğunu, soğutmasının nasıl çalıştığını ve bu kanalın gerçekleştirdiği en önemli şeylerden birisi de cihazların tamir edilebilitesinin ne kadar iyi olduğunu göstermek.

Microsoft, Xbox Series X’in soğutmasını ciddiye almış

TronicsFix, Xbox Series X‘i parçalarına ayırıyor ve karşımıza anakart sandviçi çıkıyor. Konsolun soğutma konusunda çok ciddiye alındığı belirtiliyor. Özellikle işlemci üzerinde bulunan soğutma bloğu işlemciye iyi bir şekilde temas etsin diye, ters yönde esnetilmiş metal tutucu ayaklar tasarlanmış. Arka kısımda bulunan Master Chief logosu da güzel bir gönderme olmuş.
Konsolun arka kapağı oldukça kolay bir şekilde çıkarılabiliyor ama PS5 bu konuda daha avantajlı çünkü PS5‘te yan kapağı bastırarak açabiliyorsunuz. Konsolun hava çıkış deliği yukarda yer alıyor. İlk zamanlarda havayı içeriye verdiği düşünülüyordu, aslında konsol havayı aşağıdan çekiyor ve böylece sürekli bir taze hava akışı sağlanıyor.

Konsolu parçalarına ayıran kişi aşağıda bulunan hava deliklerinin yetersiz olduğunu ve konsolu kullanacak olanlar için kesinlikle yere koymamalarını öneriyor. Yerdeki toz ve kıllar yüzünden bu deliklerin rahat kapanacağını söylüyor. Dik kullanılacağı zaman yere koymamanın daha iyi olacağını aktarıyor.
Microsoft, Xbox Series X çıkmadan önce iç tasarımını göstermişti ama bunu yaptığında bir maket kullanmıştı. Videodaki gibi bir dizayn söz konusu değildi, Microsoft’un tanıttığı versiyon daha çok parçaların nasıl duracağı ile ilgiliydi. TronicsFix, Xbox Series X‘i detaylıca söküp inceliyor ve bunu yaparken de Xbox One X‘in kendisiyle de karşılaştırıyor. TronicsFix, Series X‘in One X’e göre biraz daha kolay tamir edilebileceğini söylüyor. Videoda da göründüğü gibi Series X daha kompakt bir tasarıma sahip.

xboxxbox one xxbox series xXbox Series X parçalarına ayrıldı

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir