Windows 10 2004 güncellemesi için yeni açıklama

Microsoft, kullanıcıların başına karabasan benzeri çöken Windows 10 Mayıs 2020 / 2004 güncellemesi ile alakalı tertemiz açıklamalarda bulundu. Şirket bu erken de iki hatanın olduğunu doğrularken, tek hatanın ise onarıldığını açıkladı.

Windows 10 2004 güncellemesi amaciyla tertemiz açıklama

Geçtiğimiz günlerde Windows 10 amaciyla yayınlanan Mayıs 2020 / sürüm 2004 güncellemesi, dağıtıldığı günden beri kullanıcılara Yorucu anlar yaşatıyor. tek ay içinde ondan çok mevzunun tespit edildiği 2004 güncellemesi, Microsoft’u eleştirilerin odağı haline getirdi.

Microsoft tarafından doğrulanan hatalara yakından bakıldığında, Microsoft Office ve benzeyen uygulamalar açılırken alana çıkan Windows dosyayı bulamadı hatası en can alıcı hatali olarak gösteriliyor. tek başka hatali ise şirket tarafından onay edilen yazdırma hatası.

Windows dosyayı bulamadı hatası çözümü

windows 10 2004 güncellemesi Windows dosyayı bulamadı hatası çözümü

Microsoft Office uygulamalarını ilgilendiren hatada, dosya adinin doğruluğuyla alakalı tek ileti beliriyor. Microsoft bu hatanın anne sebebinin Avast ve AVG programlarının tespit edecek sürümleri olduğunu açıkladı. Bu hatanın isimi geçen programları nihayet sürüme yükselterek ortadan kaldırılabileceği belirtildi ama bunun dışında tek seçenek dahada bulunuyor:

– Kayıt defterini açın. (Arama çubuğuna regedit yazarak veyahut CTRL + R yapıp regedit yazarak çalıştırabilirsiniz.)

– “HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image ağ Execution Options” anahtarına ulaşın.

– Hatadan etkilenen programa ait değeri silin.

* Bu hatadan Windows 10 ve Windows Server sistemlerinde 2004, 1909, 1903 sürümleri etkilenmiş bulunuyor.

Windows 10 Yazdırma Biriktiricisi hatası

windows 10 2004 güncellemesi mayıs 2020 güncellemesi windows 10 yazdırma biriktiricisi hatası

Mayıs 2020 güncellemesinde bulunan tek başka hatada ise Bir takım kullanıcılar yazdırma işlemlerinde mesele yaşıyorlar. Yazdırma işlemi uygulamak istek eden kullanıcılar, Windows 10 Yazdırma Biriktiricisi hatası alıyor. Bu hatali şirket tarafından onay edildi ama Daha tek çözüm sunulmadı.

Microsoft’un onay edip kaldırdığı hatali ise, Windows 10 heyeti cihazlarda oyun oynarken fare imlecinin ortadan kaybolması hatası oldu. Şirket artık bu hatanın kimseyi etkilemeyeceğini açıkladı.

sürüm 2004 hatalarıwindows 10 2004 sorunuWindows 10 Mayıs 2020 güncellemesiWindows 10 sürüm 2004windows 10 yazdırma sorunuWindows 10 yazıcı ekleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir