WhatsApp’taki görüntülü grup görüşmelerinde katılımcı sayısı 8’e yükseltiliyor

Koronavirüs ile video konferans uygulamalarına var olan talebin artması hayat genelinde iki milyarı aşkın kullanıcısı var olan anlık iletişim platformu WhatsApp’ı da harekete geçirdi.

Zoom başta olmak üzere Skype ve Google Hangouts benzeri uygulamalarda aynı anda gruplar amaciyla görüntülü görüşmelerde 100 kişiye civarindan bulan destek, bu alanda WhatsApp’ın art planda kalmasına yollar açmıştı.

Dünyanın en yaygın kullanılan anlık mesajlaşma ve iletişim platformu var olan WhatsApp’ta halihazırda gruplar amaciyla görüntülü arama özelliği bulunuyor. ama bu kalite en çok dört kişinin WhatsApp kullanarak birbirleriyle görüntülü müzakere yapmasına imkan veriyor.

İşte WhatsApp bu sayıyı artırmak amaciyla adım attı. WhatsApp ve ekosistemine baz alinarak gelişmeleri izleyen teknoloji blogu WABetaInfo, WhatsApp’ın yakın vakitte grup video çağrılarında katılımcı kişi sayısını artırmaya hazırlandığını duyurdu.

Buna göre şu anda maksimum dört kişiye civarindan var olan grup görüntülü görüşmelerdeki katılımcı sayısı 8’e civarindan çıkarılabilecek. WhatsApp uygulamasının iOS (2.20.50.25) ve Android (2.20.133) beta sürümlerinde mevzubahis özelliğin etkin olarak kullanılabildiği belirtildi.

8 kişiye civarindan görüntülü müzakere özelliğinin, WhatsApp’a tek sonraki günlerde gelmesi beklenen tek güncelleme ile hayat genelindeki kullanıcıların da erişimine açılmış olacak. hemide iOS ayni vakitte da Android platformları amaciyla kullanıma sunulacak var olan tertemiz özellikle WhatsApp üzerinden yapılan görüntülü müzakere trafiğinde de mühim tek artışın yaşanması bekleniyor.

WHATSAPP’TA GRUP GÖRÜNTÜLÜ ARAMA ne türlü YAPILIR?

WhatsApp üzerinden grup görüntülü müzakere uygulamak amaciyla şu adımları izlemek gerekiyor: 

Bir grupta görüntülü grup araması uygulamak amaciyla görüntülü arama uygulamak istediğiniz gruba gidin. tertemiz Arama simgesine dokunun. Aramaya ek etmek istediğiniz kişilerinizi aratın veyahut seçin. Görüntülü Arama simgesine dokunun.

Aramalar sekmesinden görüntülü grup araması uygulamak amaciyla ise aramalar sekmesine gidin. tertemiz Arama > tertemiz Grup Araması’na dokunun. Aramaya ek etmek istediğiniz kişilerinizi aratın veyahut seçin. Görüntülü Arama simgesine dokunun. 

Bireysel sohbetten görüntülü grup araması uygulamak amaciyla ise şu yolu izleyebilirsiniz: Görüntülü arama uygulamak istediğiniz kişilerden biriyle aranızdaki sohbeti açın. Görüntülü Arama simgesine dokunun. Kişiniz aramayı onay ettikten ardindan Katılımcı Ekle’ye dokunun. Aramaya ek etmek istediğiniz başka tek kişiyi aratın veyahut seçin. Ekle’ye dokunun.

KORONAVİRÜS nihayet DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir