WhatsApp’ta konuşmaların yedeklenmesi, sohbetlerin korunmasını ortadan kaldırıyor

WhatsApp’ın hasbihal kayıtlarının yedeklendiği iCloud ve Google Drive üzerinde uçtan uca güvenliği olmadığı; yedeklenen kayıtların aslında emniyetli tek ortamda saklanmadığı belirtiliyor. Peki kullanıcıların bu konuyla alakali yapabileceği tek şey var mı? Bu mevzunun yanıtı “Hayır” olurken, WhatsApp’ın bu istikamette tertemiz tek güncelleme hazırlığında olduğu öğrenildi. Güncellemenin ne vakit yayınlanacağı ile alakalı ise tek İzah yapılmadı.

QR KOD İLE PROFİL TARATMA GELDİ

WhatsApp’ın iOS platformundan ardindan Android platformu amaciyla de beta olarak kullanıma sunduğu QR kod özelliği, kullanıcıların profil paylaşmak amaciyla QR kodlar oluşturmasını sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar, kendisinin hesapları amaciyla oluşturacakları QR kodları arkadaşlarına gönderebilecek veyahut arkadaşlarının kodlarını taratabilecekler. Özellik WhatsApp Business kullananların işine fazlasıyla yarayacak.

WHATSAPP WEB İÇİN DARK MODE GELDİ

Home Office yaygınlaştığından dolayı WhatsApp’a bilgisayarından girenlerin sayısı fazlasıyla arttı. WhatsApp ise kullanıcılardan gelen art bildirimleri dikkate alarak mühim tek özelliği resmen yasama geçiriyor. Telefonlarda olduğu benzeri WhatsApp Web amaciyla dark mode/ koyu arayüz/ kara tema desteği de geliyor. Başka bir deyişle gece modunda, kara renkte WhatsApp’ı bilgisayardan kullanmak çok yakında mümkün olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir