WhatsApp’ın artık çalışmayacağı telefonlar açıklandı

2 milyar yüklenme ile dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından birisi var olan WhatsApp’tan üzücü tek havadis geldi. WhatsApp’ın çalışmayacağı telefonlar belli oldu.  hemide iOS ayni vakitte da Android telefon kullanıcıları amaciyla destek sayfasını güncelleyen WhatsApp, uygulamanın artık çalışmayacağı telefonları ayrı ayrı açıklama etmek adina değişik tek yollar izledi.

WhatsApp’ın çalışmayacağı telefonlar belli oldu

WhatsApp güncellediği destek sayfasında iOS 9’un altındaki sürümlere sahip iPhone kullanıcılarının artık WhatsApp’ı kullanamayacağını bildirdi. Başka bir deyişle iOS 9 ve üstü sürüme sahip var olan kullanıcılar WhatsApp kullanmaya ayni ritimde devam edebilecek. Android tarafında ise 4.0.3 sürümünden dahada Daha önceki versiyonlara sahip telefonlar amaciyla Ne yazık ki ki artık WhatsApp çalışmayacak. Bu mevzu ile alakalı sizler amaciyla hazırladığımız videomuzu izleyebilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler..

Facebook’a bağlı var olan WhatsApp’a göre, 2021’den bu yana yukarıda saydığımız sürümlerden dahada Daha önceki sürümlere sahipseniz, akıllı telefonlarınızda WhatsApp çalışmayacak. SSS destek sayfasında WhatsApp, tek sonraki seneden bu yana WhatsApp’ın çeşitli Apple veyahut Android telefonlarda çalışmayacağını bildirmiş oldu.

Bu kararın ardında ise mobil uygulamaların güvenlik hasebiyle devamlı güncel tutulması gerektiği yatıyor. Uygulamalar veri ihlallerinden kullanıcıları savunmak yerine güvenlik yamaları ile güncelleniyor. Daha önceki model telefonlarda ise bu güncellemeler aksıyor. bu yüzden uygulamalar güvenlik güncellemesi alamayacak telefonlarda tabiri caizse ‘uygulamanın kullanılması engelleniyor’.

WhatsApp’ın 2021 senesi itibariyle kullanılamayacağı Android telefonlar: HTC Desire, LG Optimus Black, Motorola Droid Razr ve Samsung Galaxy S2 benzeri modeller yer alıyor.

WhatsApp’ın 2021 senesi itibariyle kullanılamayacağı iOS cihaz, iPhone 4 oluyor. ama kullanıcılar, iPhone ‘4S, 5, 5S, 5C, 6′ gibi telefon modellerine iOS 9 güncellemesini yaparlarsa WhatsApp’ı çalıştırabilecekler.

whatsappWhatsapp çalışmayan telefonlarWhatsapp güncelleme almayacak telefonlarWhatsapp güncelleme sdnwhatsapp güncellemesiWhatsApp’ın çalışmayacağı Android telefonlarWhatsApp’ın çalışmayacağı iPhone’larWhatsApp’ın çalışmayacağı telefonlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir