WhatsApp Web Karanlık Mod nasıl açılır?

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp için bu yılın başlarında mobil cihazlar için karanlık mod resmen yayınlanmıştı. Tema olarak çoğu kullanıcının tercih ettiği karanlık modu, resmen olmasa da birkaç küçük ayarla WhatsApp Web için de kullanılabiliyor. Peki WhatsApp Web karanlık mod nasıl açılır?

WhatsApp Web Karanlık Mod nasıl aktif edilir?

Bilgisayarınızda, web tarayıcınız üzerinden kullanmanızı sağlayan ve WhatsApp tarafından geliştirilen bir hizmet olan WhatsApp Web’de de nihayet karanlık modu keşfedildi. Nasıl kullanıldığına geçmeden önce birkaç küçük hatırlatmada bulunmakta fayda var.

Öncelikle bu özellik henüz resmi bir özellik olarak sunulmadı. Bu yüzden WhatsApp Web’e her giriş çıkışınızda aynı ayarı yapmanız gerekmekte. Şimdi özelliği nasıl aktif edeceğimize geçebiliriz.

– Chrome ile WhatsApp Web internet sitesini açın. (Bu özellik Chrome tarayıcıda test edilmiştir, diğer tarayıcılarda da çalışıyorsa yorumlarda belirtiniz.)

– QR kodunu okutarak WhatsApp oturumunuzu başlatın.

– WhatsApp Web açıldığında sohbet kısmının dışında kalan bir alana sağ tıklayın.

WhatsApp Web karanlık mod

– Sağ tık menüsünden İncele “Inspect” seçeneğini seçin.

– Karşınıza gelecek olan konsolda kod satırlarının en üstünde yer alan <body class=”web”> kodunu göreceksiniz.

– Bu kodda “web” olarak belirlenen değişkeni “web dark” olarak değiştirin.

– Ve karşınızda karanlık mod kullanılmaya hazır.Bu işlemden sonra konsolu kapatın. Artık WhatsApp Web karanlık modu kullanabilirsiniz. Sayfayı her yenilediğinizde aynı işlemi yapmanız gerektiğini de hatırlatmış olalım.

whatsapp webWhatsApp Web karanlık mod

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir