WhatsApp Android güvenliği için yeni özellik yolda

2019 yılında parmak izi ile giriş özelliğini ekleyen şirket kullanıcı güvenliği için yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Yeni nesil telefonlarda sıklıkla kullanılan yüz tanıma sistemi WhatsApp Android sürümü için yeni güvenlik özelliği olarak karşımıza çıkacak.

WhatsApp Android sürümü yüz tanıma sistemi ile korunacak

Şirket, WhatsApp 2.19.221 beta sürümüyle birlikte parmak izi okuyucu özelliğini ekleyerek WhatsApp’ı daha güvenli hale getirmişti. Birçok kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılan parmak izi okuyucu bazı yeni nesil telefonlarda ne yazık ki yer almıyor. iOS kullanıcıların aktif olarak kullandığı yüz tanıma sistemiyle uygulama açma özelliği nihayet Android kullanıcılarına da sunulacak.

WhatsApp Android sürümü yüz tanıma özelliği ile güvenli hale geliyor

Sadece yüz tanıma sistemi bulunan cihazları göz önünde bulundurduğumuzda kullanıcılar artık uygulama güvenliği için parola girmek zorunda kalmayacak. WhatsApp Android 2.20.203.3 beta sürümüyle karşımıza çıkan bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor.

Yüz tanıma sistemleri her ne kadar yüksek güvenlik sağlasa da bazı markaların yüz tanıma özelliği kolayca atlatılabiliyor. Şirket henüz resmi bir açıklama yapmadığı için bu özelliğin WhatsApp özelinde nasıl çalışacağı ve ne kadar güvenli olacağı henüz bilinmiyor. Ancak birçok kullanıcı tarafından aktif olarak tercih edileceği düşünülüyor.

whatsappwhatsapp androidWhatsapp Android yüz tanımaWhatsapp Android yüz tanıma özelliğiWhatsapp yüz tanıma

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir