Valorant ve Destiny 2’nin yapımcıları hileye karşı birleşiyor

Valorant’ın yapımcısı Riot ile Destiny 2‘yi geliştiren Bungie, oyunlarındaki hile meselenini aşmak amaciyla müsterek devinim etme kararı aldı. bunun için göre iki firma, GatorCheats adli siteye hile satışı yaptığı gerekçesiyle müsterek dava açtı.

Hile yapımcısı GatorCheats rağmende müsterek devinim edilecek

İki firma, 8 Ocak’ta hile yazılımlarını üretip satışını yapan sitenin stüdyolarına milyonlarca dolar zarar vermesinin yanında itibarlarının da zarar gördüğünü argüman ederek dava yoluna gitti. Polygon tarafından elde edilen bilgilere göre davacı şirketler, hilelerin Valorant ve Destiny 2‘nin oynaması fiyatsız kazanç kazanma modelini baltaladığını ifade etti.

riot-ve-bungie-hile-satisi-yapan-gatorcheats-icin-birlesti

Firma avukatlarının yaptığı açıklamalarda, “Oyuncu deneyiminin yasamsal tek parçası, oyunların adaleti ve bütünlüğüdür. bu yüzden davacılar, bütün oyuncuların eşit seviyede durmasını ve oyunlarda ilerleme ile alakalı adil tek şansa sahip olmasını sağlamak amaciyla muazzam miktarda vakit ve kazanç yatırmaktadır. Oyuncular, başkalarının hile yaptığını veyahut haksız tek avantaja sahip olduğunu algılarsa, oyunlardan hüsrana uğrayacak ve oynamayı bırakacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Davada Ayrı olarak GatorCheats’in kurucusu Cameron Santos’un Kasım ayında Bungie tarafından uyarıldığı ve bu doğrultuda satışların durdurulduğu belirtildi. Gator, evvel başlarda karara uyarak oyuncuları yazılımı satmayı durduracağı ile alakalı bilgilendirdi. ama dahada ardindan halkoyu önünde, hileleri satın almış var olan oyuncular amaciyla desteğin ayni ritimde devam edeceğini açıkladı. 

Oyun firmalarının hileler ile alakalı dava açmaları görülmemiş tek mevzu değil. Ağustos 2020’de Activision, Call of Duty: Warzone hile yapıcısına dava açmıştı. Ubisoft da 2019 seneninde Rainbow Six Siege amaciyla tek hackera dava açmıştı.

bungieDestiny 2Destiny iki hileGatorCheatsoyunriotValorantvalorant hile

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir