Uygun fiyatlı Xbox geliyor! İşte yeni detaylar

PlayStation 5‘in karşısına Xbox Series X ile çıkan Microsoft’un ahenk gösteren fiyatlı tek konsol geliştirmeye odaklandığı uzunca müddettir dile getiriliyordu. Lockhart model koduna sahip var olan uygun fiyatlı Xbox modelinin, Series X’te bulunan tertemiz kuşak gelişmelerin tek çoğuna sahip olacağı, ama hedefinin 1080p veyahut 1440p çözünürlükte oyun deneyimi olduğu dile getiriliyor.

Uygun fiyatlı Xbox Series S yolda!

Project Scarlett kod yerine sahip var olan Xbox Series X resmi olarak duyurulmadan evvel Lockhart ve Anaconda model kodlarından bahsediliyordu. Series X’in anakartına Anaconda ibaresi kazınınca, Lockhart amaciyla tek sükut oluşmuştu.

Microsoft’un Xbox planlarına bildik var olan kaynakların paylaştığı bilgilere göre Lockhart, geliştirici kitinde boy göstererek tekrar karşımıza çıktı. Bu sayede oyun geliştiriciler Microsoft’un ahenk gösteren fiyatlı konsolu amaciyla optimizasyonlar yapabilecek.

Lockhart’ın 7,5 GB kullanılabilir RAM, hız aşırtılmış tek işlemci CPU ve takriben 4 teraflop GPU performansına sahip olacağını görüyoruz. Karşılaştırma uygulamak gerekirse Series X: 13,5 GB kullanılabilir RAM içeriyor ve 12 teraflop GPU performansını hedefliyor

Lockhart Başka bir deyişle Microsoft’un ahenk gösteren fiyatlı konsolu “Xbox Series S” olarak adlandırılacak.

microsoftxboxxbox series x

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir