Ünlü fotoğrafçı yılın en iyi telefon kamerasını seçti

ABD’nin hatırlı teknoloji kültürü dergisi WIRED, meşhur resimci Rebecca Scheinberg’e 2020’nin kameraları en iyi telefonlarını seçtirdi. iPhone ve Samsung’un da aralarında bulunduğu 5 markanın amiral gemisi telefonlarını inceleyen Scheinberg’in listesinde tek numaraya iPhone 12 Pro Max yerleşti.

En iyi kamera hangi akıllı telefona ait?

WIRED, meşhur fotoğrafçıya Samsung Galaxy Note 20 Ultra, iPhone 12 Pro Max, OnePlus 8 Pro, Oppo Find X2 Pro ve Google Pixel 5’i kullanarak resim çekmesini ve neticeleri analiz etmesini istedi.

Scheinberg, bu telefonlardaki 21 kameranın performanslarını değişik ortamlarda test etti. Kameraları vakit ışığıının az olduğu, led ile ışıklandırılmış ortamlar ile ışığın sıfıra yakın olduğu ortamlarda test etti.

2018’de Huawei Mate20 Pro, 2019’da Pixel 4’ü ‘en iyi’ kameralı telefonlar olarak seçen Scheinberg, bu sefer karşımıza değişik tek sonuçla çıktı. Ünlü fotoğrafçı, 2020’nin en iyi kamera performansına sahip telefonu olarak iPhone 12 Pro Max’i işaret etti.

Scheinbergs seçimi amaciyla “Telefon renkleri çok iyi ayarlayabiliyor. Düşük ışıklı ortamlarda yaptığım testler neticeninde dahi fotoğraflarda çok fazla detay var. geçen sene Pixel 4, iPhone 11 Pro’yu yenik etmişti ama Apple bu konuyla alakali iyileştirmeler yapmış” değerlendirmesini yapıyor.  Scheinberg, Ayrı olarak telefonun kamerasındaki ultra geniş özelliğe de dikkat çekiyor. müspet özelliklerin yanı sıra eleştirdiği noktalardan da laf eden Scheinberg iPhone 12 Pro Max’in ultra geniş açı özelliğinin Samsung Galaxy Note 20 Ultra ve OnePlus 8 Pro ile karşılaştırıldığında dahada zayıf olduğunu söylüyor.

Rebecca Scheinberg tarafından iPhone 12 Pro Max ile çekildi

2020’nin kamera şampiyonu seçilen iPhone 12 Pro Max’te kullanıcıları telefonun arkasında üç adet kamera karşılıyor. Optik görsel sabitleyiciye sahip telefoto kamerası ve anne kameranın yanı sıra geniş açılı tek kamera bulunuyor. Üç kameranın da çözünürlüğü 12 piksel iken telefoto kamera ile 2.5x zoom uygulayabildiğiniz, geniş açılı kamera ile ise 120° geniş açılı görüntüler elde edebiliyorsunuz.

en iyi akıllı telefonen iyi kameralı kameralı akıllı telefonen kaliteli resim çeken telefon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir