Trump’tan maskesiz fabrika ziyareti

Donald Trump Michigan’da bulunan Ford fabrikasını ziyaret etti. ama başkanın ziyaret esnasında gazetecilerin karşısına maskesiz olarak çıkması dikkat çekti. kent Başsavcısı Dana Nessel, Trump’a firma gezisi esnasında surat siperliği takmasını istek eden açık tek name yazdı.

Nessel mektupta, “Şirket turundayken ve bu eyaletteki bütün insanların çabalarına saygı duymanızı rica ediyorum.” yazdı. Ayrı olarak Nessel bu Vaziyetin yasal tek zorunluluk olduğunu da mektubunda belirtmiş. Bu vaziyete ekstradan ak Saray’ın Ford fabrikasında mecburi var olan maske takma ile alakalı da bilgilendirildiği söyleniyor.

Trump’a medya mensupları maske takmadığını söylediğinde ise onlara, “Maskem de var, surat savunma ekipmanım da. art tarafta taktım ama Medyaya bunu görme zevki saglamak istemedim.” dedi.

FORD MICHIGAN’DAKİ iki TESİSİNİ VİRÜS SEBEBİYLE KAPATTI!

Markanın Michigan’da bulunan iki anne tesisinde imalat çarşamba bugünü belli tek süre olarak tekrar durdu. Bunun sebeplerinden biri Dearborn tesisindeki tek çalışanın Covid-19 testinin müspet çıkması.

Ford sözcüsü Kelli Felker ise yaptığı izahta Chicago’daki imalat bandının da parça tedarikinde yaşanan sıkıntı hasebiyle belli tek süre olarak üretime ara verdiğini duyurdu. Ford Chicago’daki tesisde geçtiğimiz salı günü, müspet Covid-19 testi çıkan iki çalışanı sebebinden durdurmuştu. The Wall Street Journal’in haberine göre Ford’un Chicago’da bulunan fabrikası markanın tedarikçisi var olan Hammond, Indiana’daki Lear Corp. tesisinde üretime ara verdikten ardindan gerçekleşmiş.

Felker, Dearborn ve Chicago fabrikalarını etkileyen corona virüsü maruziyetinin işyeri dışında alana geldiğini belirtti. Ayrı olarak Felker, tesislerin çarşamba bugünü tekrar üretime başlayacağını beklediklerini de söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir