The Sims 4 oyuncu sayısı ile şaşırtıyor

Çıkışından altı yıl geçen oyun The Sims 4 oyuncu sayısı hiç de azımsanamayacak bir rakama ulaştı. Çıkışından yıllar geçmesine rağmen hala oynanan oyun karantina günlerinde sosyallik arayanlara çare oluyor. Yakın zamanda Steam‘e eklenmesi daha popüler hale gelen oyun serisi için iyi haberler geliyor.

PC için altı yıl önce, konsollar için üç yıl önce çıkış yapan efsane oyun serinin en iyilerinden olarak görülüyor.

The Sims 4 oyuncu sayısı 10 milyona ulaştı

Bir oyunun uzun sürenin ardından hızla büyümesi pek olağan bir durum değil. Son üç ay içerisinde The Sims 4’e 2.5 milyon kişi daha katıldı. Steam’e gelmeden önce EA Access gibi üyelik tabanlı sistemlere gelen oyun büyüme açısından iyi bir koz yakalamış oldu. İlk oyun çıkış yaptığında edinmek bu kadar kolay değildi, dijital servisler bu kadar popüler olmadığından oyuncu sayısını tahmin etmek için yalnızca DVD satıcıları kaynak oluyordu.

the sims 4

Oyuna hala yeni DLC’ler eklenmeye devam ediyor, 5 Haziran’da Eco Lifestyle paketi ile orta halli bir hayat yaşamak isteyenlere genişletme paketi sunuldu. Oyunu satın almak isteyenler Steam üzerindeki sayfaya giderek kütüphanelerine oyunu ekleyebiliyorlar.

2014 oyunlarıdüşük sistemli oyunlarmatrixoyuncu sayısıps4 oyunlarısanal hayat oyunlarısimülasyon oyunlarıSimsthe sims 4the sims 4 steam

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir