Terraria, Steam’de kendi rekorunu kırdı

Dokuz sene evvel Steam mağazasında çıkış yapan RPG oyunu Terraria bu vakte kadarki maksimum oyuncu sayısını elde etti. Minecraft ve Don’t Starve benzeyen tek yapıya sahip var olan oyun, corona virüsü hasebiyle bizler evimizdeyken dahada yoğun alaka görmeye başladı.

Son ani çok aydır dijital servislerin kullanım oranları ağırbaşlı şekilde artış gösterdi, bu artıştan video oyunları da nasibini aldı tabii. Oyun bu süreçte hiç olmadığı civarindan oynandı.

Terraria oyuncu sayısında hatri sayilir büyüklükte artış

Terraria nihayet 24 saatte takriben 500.000 oyuncu sayısına ulaşmayı başardı. Güncel bilgilere göre oyun 486,918 kişi tarafından oynandı. Bu da oyunu Steam üzerinde en çok oynanan üçüncü oyun yapıyor, üst sıralarda ise alışık olduğumuz benzeri CS:GO ve DOTA iki geliyor. Ayrı olarak oyun çıktığı günden bu yana 14 milyonu aşkın kopya satmayı başardı.

Terraria oyununa gösterilen ani alakanın nedenlerinden biri de nihayet güncellemeyi alması. Dokuz senedir devamlı geliştirilen oyun “Macera sona erdi” güncellemesi ile nihayet güncellemesini aldı. Bu güncellemenin yayınlanması ile oyuna var olan alaka arttı. Güncellemenin muhtevası oldukça geniş; 800’den çok tertemiz öğe oyuna ekleniyor. Belki ani çok hatali düzeltmesi güncellemesi görebiliriz ama Terraria için macera Sahiden sona erdi.

oyuncu sayısısteamterraria

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir