Teknolojinin parlayan yüzü: Dijital mücevherler

Giyilebilir teknolojiler beklendiği civarindan hızlı ilerlemiyor olsa da mevzu ile alakalı değişik cihazlar geliştiriliyor. Oyun sektöründen müzik sektörüne, oradan da sağlık sektörüne Bir hayli giyilebilir mahsul karşımıza çıkıyor. durum bunun benzeri olunca da tertemiz teknolojik ürünler radarımıza giriyor. Bu yazımızda sizler için giyilebilir teknolojinin parlayan yüzü dijital mücevherler veya tek başka isimiyle akıllı mücevherler listesi hazırladık. Burada akıllı yüzükten kolyeye Bir hayli mahsul yer alıyor.

Teknolojinin iyi yönü: Dijital mücevherler veyahut akıllı mücevherler

Giyilebilir teknolojilerin tarihine baktığımızda ise olasılık edilende geriye gitmemiz gerekiyor. Bu teknolojilerin tarihinde ise 16. asır tek milat onay ediliyor. Bu tarihlerde evvel gsm saatlerinin hayatımıza dahil olması bu teknolojinin kapısını aralıyor. tabiki suanki teknolojisinden ırak var olan bu giyilebilir cihazların bu erken bildiğimiz halinin evvel örneği 1994 seneninde karşımıza çıkıyor.

Akıllı saatlerin atası olarak tanımlanan ‘’bilekte taşınabilir bilgisayar’’ ile birlikte Edgar Matias ve Mike Rucci‘nin buluşu günümüzdeki buluşlara ilham vermiş benzeri duruyor. Bu buluşu takiben, 2002 seneninde ise giyilebilir teknolojiler form değiştiriyor ve ‘’ evvel teknolojik kolye’’ Sibernetik Profesörü Kevin Warwick’in buluşu ile hayatımıza dahil oluyor.

Wisewear

dijital mucevherler-akıllı mucevherler-00

Modanın orijinal kraliçesi olarak adlandırılan 98 yaşında olan Iris Apfel, tek iş kadını olmasının yanında dahil mimar, moda ikonu ve tek koleksiyoner olmasıyla biliniyor. Apfel, yıllar evvel akıllı mücevherlere imzasini atmıştı.

Lüks olarak konumlandırılan, şık ve akıllı tek bileklik var olan Wisewear, olasılık edilenin aksine popülerleşemedi. Akıllı özellikler taşıyan cihazların iyi görünmesini istek eden kişilere seslenen bu moda alanı en azından Wisewear amaciyla tutmamış benzeri duruyor.

Çıktığı günlerde(2016) 395 dolarlık fiyatıyla dudak uçuklatan, Apfel imzalı bu bileklikler, giyilebilir teknoloji akımından besleniyor. Apfel’ın aksesuarları, hemide modanın, ayni vakitte da şıklığın hakkını fazlasıyla veriyor olsa da ”klasik akıllı saatler” civarindan alaka çekmedi.

18 ayar altın kaplama var olan ve hususi taşlar ile çeşitlendirilen bu dijital mücevherler, adımsayar özelliğe, kalori hesaplama benzeri özelliklerle donatılmıştı. Akıllı bilezik Bluetooth ile akıllı telefonlara bağlanıyor ve telefonunuz çaldığında, ileti geldiğinde veyahut e-posta aldığınızda titreşecek şekilde de ayarlanabiliyor.

Iris Apfel’ın Wisewear mücevher koleksiyonuyla, kalp ritminizden fiziki aktivitelerinize, her şeyi takip etmek mümkün vaziyete geliyor.

Samsung’un geçmişten günümüze en popüler ürünleri

Samsung’un geçmişten günümüze en popüler ürünleri

Teknolojinin Bir hayli alanına dokunmuş var olan bu şirketin en sevilen ürünleri acep hangileri oldu? İşte Samsung en popüler ürünler listesi!

akıllı bileklikakıllı kolyeakıllı mücevherlerakıllı yüzükgiyilebilir teknolojigiyilebilir teknolojinin parlayan yüzüMcLEAR Ringmotiv ringRingly GoRingly Luxe

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir