Spotify, popüler olanlar için yeni özellik ekliyor

Popüler uygulama Spotify, şimdi de podcastler amaciyla popüler olanları öne çıkartacak tek kalite ekliyor. geçen seneden beri podcast sayısında ve dinlenmesinde mühim tek artış yakalayan Spotify, artık popüler podcastleri size tek çalma listesi şeklinde sunulacak. Spotify En Popüler Podcast ve moda Podcast listelerini sunuyor.

Spotify En Popüler Podcast ve moda Podcast çalma listeleri

Spotify’ın yeni En Popüler Podcast ve moda Podcast listeleri sayesinde kullanıcılar tıpkı şarkı listelerini gördüğü benzeri bu listeleri de görmüş olacak. Şu vakit amaciyla toplamda 26 ülkede hemide iOS ayni vakitte da Android kullanıcıları amaciyla sunulan bu özellik, ilerleyen günlerde başka bölgelere de yayılacak deniyor.

Spotify En meşhur Podcast-Spotify moda Podcast

Spotify Charts olarak adlandırılan bu kalite Daha Türkiye’deki kullanıcılara sunulmuş değil. Brezilya, Avustralya, Almanya, Meksika, İsveç, İngiltere ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ dahil olmak üzere Bir takım ülkelerde kullanıcılar bu özelliğe ulaşabiliyor.

Platformda şu anda tek milyonun üzerinde podcast bölümü var ve bunları dinleyen milyonlarca kullanıcı. bu yüzden dahada çok kullanıcıya erişmek emeliyle şirket popüler podcast yayınlarını ön plana çıkartmak istiyor.

Kısmen dinleyici sayılarındaki büyüme hızına dayanan trend podcastler, 50 yükselen yayını içeriyor. En popüler podcsatler ise, çoklukla en popüler 200 yayından oluşacak ve bölgeye göre yerelleştirilecek. Halihazırda eş tek şekilde bulunan ama dahada da fonksiyonel vaziyete istikbal var olan popüler başlığı, Bir takım bölgelerde iş, güldürü ve teknoloji benzeri kategorilere ayrılacak. Hizmet devamlı güncellenecek.

Spotify, içerik oluşturucular amaciyla de bu özelliği genişletecek. Podcast’ler amaciyla şirket, yayınların ne vakit listeye girdiğini kullanıcılara bildirecek.

spotifySpotify En Popüler PodcastSpotify en moda podcastSpotify PodcastSpotify podcast özelliğitrend podcastler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir