Samsung telefonumu bul için yeni özellik!

Samsung telefonumu bul uygulaması amaciyla tertemiz tek kalite devreye girdi. Telefonunuz kaybolduğunda bulmanız amaciyla tek çok marka kendisinin uygulamasını geliştirmiş durumda. Samsung ise Find My Mobile uygulamasına getirdiği tertemiz kalite sayesinde bu konuyla alakali kullanıcılarına çevrimdışı destek de verebilecek.

Samsung telefonumu ara çevrimdışı nasıl çalışacak?

Telefonumu ara uygulamaları vaziyeti hazırda Wi-Fi veyahut hücresel veri üzerinden kullanılan web ile cihazları bulabiliyor. ama telefon çalınma vakalarında, çogunlukla cihazların Wi-Fi antenlerine zarar verilerek, uzaktan erişimin önüne geçmeye çalışılıyor.

Samsung’un ise yaptığı tertemiz güncellemeyle Find My Mobile uygulaması, Wi-Fi irtibatı veyahut hücresel veri olmadığında, yakında var olan başka telefon veyahut tabletlerin bağlantısından yararlanıp, telefonun yerinin tespit edilmesi amaciyla ping gönderiyor. böylelikle internete bağlı olmasanız da çevrimdışı telefon bulma ile alicilarin mağduriyetleri giderilmeye çalışılmış.

samsung telefonumu bul, telefonumu bul, find my mobile, çevrimdışı telefon bulma

Tabii ki bu durum Samsung telefonunuzun çalındığı yerin şehirleşmiş tek yer olmasına bağlı. Telefonun civarında başka tek akıllı aygıt olmadığında bu pingleme işlemi de haliyle gerçekleşmiyor. özellikle şehirlerde akıllı telefon çalınma vakalarının yoğun yaşandığı düşünüldüğünde, Smasung telefonları bulmak öncekinden basit olacak benzeri görünüyor.

Akıllı saat Hem de kablosuz kulaklıklardan da bu pinglemenin alınabileceğini de hatırlatalım. Özellik, Find My Phone uygulamasının 7.1.08.0 sürüm güncelleştirmesiyle karşımıza çıkacak. Bu güncelleştirme haberi XDA Developers yazarı Max Weinbach tarafından Twitter üzerinden paylaşıldı.

Samsung Find My Mobile uygulamasıyla gelen bu tertemiz çevrimdışı telefon arama özelliğini nasıl buldunuz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

çevrimdışı telefon bulmafind my mobilefind my mobile çevrimdışıGoogle Telefonumu Bulsamsung telefonumu bultelefon bulmaTelefonumu Bul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir