Samsung Galaxy S21 modellerinin fiyatı için müjde!

Samsung Galaxy S21 serisi hem fiyatları ayni vakitte da ürün çeşitliliği ile kullanıcıları hoşnut etmeye hazırlanıyor. Galaxy S21, Galaxy S21 Pro ve Galaxy S21 Plus üçlüsü ile alakalı tertemiz veriler alana çıktı.

Alınan bilgilere göre Samsung’un tertemiz akıllı telefonları 14 ocakta 2021 tarihinde tanıtılacak ve 29 ocakta 2021 tarihinde satışa sunulacak. Bu serinin ülkelere göre değişik fiyatlara sahip olacağı da biliniyor.

Samsung Galaxy S21 serisi ücretleri ile yüzleri güldürecek

S21 serisinin her üyesi amaciyla iki adet işlemci kullanılacak. Bir takım ülkelerde Exynos 2100 adli tek işlemci ile donatılan S21 yeni sezon modelleri satılacak. Bir takım ülkeler ise Snapdragon 875 ile güçlendirilen S21 yeni sezon modelleri ile tanışacak.

Exynos 2100’ün düşük güç tüketimini sağlamak emeli ile üretildiğini öğrenmiştik. Snapdragon 875 ise yüksek performans sağlayacak. Bunun dışında Galaxy S21’in ekran büyüklüğü 6.2 inç olacak ve bu ekran (LTPS) Full HD Plus özelliğine ev sahipliği yapacak.

Ayrıca bu telefona 120 Hz ekran tazeleme özelliği de arkadaşlık edecek. Kendisinin RAM özelliği ile alakalı tek bilgi var değil. Cihazın art tarafında üç adet kamera bulunacak: 64 piksel telefoto kamera, 12 piksel anne kamera ve 12 piksel ultra geniş açılı kamera.

Samsung Galaxy S21 serisi fiyatları

Ön tarafta ise tek adet özçekim (10 Megapiksel) kamerası yer alabilir. Bu kameraların başka nitelikleri şu şekilde: 4K 60 FPS video kaydı, 8K 30 FPS video kaydı, Ay modu, çift çekim (ön ve art kamera aynı anda çalışıyor), ziya seviyesine göre 30 FPS ila 60 FPS arası otomatik FPS ayarı ve 60 FPS çekim amaciyla Süper Sabit Stabilizasyon modu.

Galaxy S21’in 4.000 mAh’lik tek bataryadan güç alacağı, Android 11 tabanlı var olan One UI 3.1 ile taçlandırılacağı, 5G ve Wi-Fi 6 gibi Bluetooth 5.1 teknolojisi amaciyla İhtiyaç duyulan var olan teknolojiler ile güçlendirileceği argüman edildi. Elde edilen başka tek bilgiye göre bu modelin renk alternatifleri şu şekilde olacak: Fantom menekşe, fantom gri ve fantom beyaz.

Son olarak Galaxy S21’in art kasası için plastik kullanılacak. Galaxy S21 Plus ise büyüklüğü 6.7 inç var olan tek ekrana ve QHD Plus adina Full HD Plus teknolojisine ev sahipliği yapacak.

Samsung Galaxy S21 serisi

120 Hz ekran tazeleme özelliği bu modelde de yer alacak ama bu kalite uyarlanabilir (adaptif) tek yapıya sahip olmayacak. Bu özelliğin sadece Ultra modelinde kullanılacağı belirtildi. Galaxy S21’de kullanılacak var olan kameralar bu modelde de kullanılacak.

S21 Plus amaciyla tertemiz batarya!

S21 Plus’ın batarya kapasitesi 4.800 mAh olacak. Galaxy S20 Plus’ta 4.500 mAh’lik tek batarya kullanılmıştı. One UI 3.1 adli arayüz kendisini burada da gösterecek. S21 Plus amaciyla belirlendiği argüman edilen renk alternatifleri arasında fantom gümüş, fantom kara ve fantom menekşe var.

Bu cihazın art paneli amaciyla kullanılması tasarilanan olmamış maddenin cinsi Daha belli değil. S21 Ultra’ya geçtiğimizde ise bizi 6.8 inçlik tek LTPO ekran karşılayacak ve bu ekranı WQHD Plus teknolojisi destekleyecek. 120 Hz ekran tazeleme özelliğine parlaklık seviyesi 1600 nit olarak ölçülen tek ekran eşlik edecek. Kontrast oranı ise 3,000,000:1 olacak.

Samsung Galaxy S21

Galaxy S21 Ultra’nın arkasında dört adet kamera bulunacak: 108 Megapiksel anne kamera, 12 Megapiksel ultra geniş açılı kamera, 10 Megapiksel telefoto (3x optik yakınlaştırma) kamera ve 10 Megapiksel süper telefoto (10x optik yakınlaştırma ve 100x yakınlaştırma: Space Zoom) kamera.

Telefoto kameraların piksel büyüklüğü yüzde 130 oranında dahada hatri sayilir büyüklükte olacak. Çift pikselli otomatik odaklanma ve lazer tabanlı odaklanma sistemi benzeri her telefonda var olmayan özellikler de S21 Ultra’yı başka S21 modellerinden ayıracak.

Plus ve Ultra ikilisinde Ultra Wide Band desteği bulunacak. Bu özellik, SmartThings etiketine sahip var olan ürünlerde kullanılacak. bunun için ekstradan her iki modelde de Apple’ın CarKey özelliğine benzeyen tek kalite ek edecek ve böylelikle bu telefonlar dijital oto anahtarına dönüşecek ama bu kalite Yalnızca Bir takım ülkelerde çalışacak.

5.000 mAh’lik tek batarya ile satışa sunulacak var olan bu modelde Bluetooth 5.1 ve Wi-Fi 6E yer alacak. Bu mahsul S-Pen desteğine sahip olacak ama kendisinde kalem yuvası olmayacak. Kullanıcıların S-Pen’i ayrıca satın alması gerekecek. nihayet olarak bu modelde cam tek panel kullanılacak. S21 Ultra’nın renk alternatifleri şu şekilde: Fantom kara ve fantom gümüş.

Fiyatlar nasıl olacak?

Bu serideki modeller ücret ile alakalı S20 serisindeki yeni sezon modelleri aratmayacak. çünkü S21 yeni sezon modelleri amaciyla belirlenecek var olan fiyatların S20 yeni sezon modelleri amaciyla için fiyatlardan dahada aşağı tek seviyede olacağı ifade edildi. Samsung’un şarj ile alakalı Apple’ın taktiğini benimseyip benimsemeyeceği Daha belli değil.

Galaxy S20 serisi amaciyla için ülkemiz ücretleri şu şekildeydi: Samsung Galaxy S20 – 7799 Lira Samsung, Galaxy S20 Plus – 9299 Lira ve Samsung Galaxy S20 Ultra – 11999 TL. Görünüşe göre dahada ahenk gösteren fiyatlarla karşılacağız. En menfi senaryoda ise Samsung’un S21 serisi amaciyla de aynı ücret politikasını uygulayacağını öngörebiliriz.

samsung galaxy s21Samsung Galaxy S21 çıkış tarihiSamsung Galaxy S21 özellikleriSamsung Galaxy S21 fiyatıSamsung Galaxy s21 PlusSamsung Galaxy S21 Plus çıkış tarihiSamsung Galaxy S21 Plus özellikleriSamsung Galaxy S21 Plus fiyatıSamsung Galaxy S21 Pro çıkış tarihiSamsung Galaxy S21 UltraSamsung Galaxy S21 Ultra özellikleriSamsung Galaxy S21 Ultra fiyatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir