Samsung Galaxy S21 hakkında ilk bilgiler geldi

Samsung’un tertemiz modeli Galaxy S21 için özellikleri ile alakalı evvel veriler gelmeye başladı. Galaxy S20 ve Note 20 serisinden ardindan kullanıcılarla buluşması beklenen serinin, Bir takım nitelikleri ile alakalı sızıntı veriler paylaşıldı.

Yeni modelin işlemcisi ve ekranı ile alakalı gelen veriler kullanıcıların beklentilerini karşılamayabilir. Zira modelin Snapdragon işlemciden yoksun olarak piyasaya çıkabileceği ve ekran özelliklerinde de düşürme uygulanabileceği belirtiliyor.

Galaxy S21 nitelikleri alana çıkıyor

Samsung tarafında Note 20 hazırlıkları sürerken, tertemiz Galaxy modeli amaciyla de haberler gelmeye başladı. dahada evvelce de sızıntı haberlerle gündem var olan IceUniverse, bu model amaciyla de Bir takım veriler paylaştı. Serinin evvelki modellerine göre dahada ahenk gösteren fiyatlı olabileceği belirtildi. ama bunun amaciyla de Bir takım öne çıkan özelliklerden feragat edilmesi gerektiği söylendi.

Yeni model Galaxy S21 özellikleri amaciyla çıkan haberlerde, modelin Snapdragon 875 kullanmayacağı bilgisi bulunuyor. Hem de bütün ülkelerde, modelin Exynos işlemciyle birlikte satışa çıkabileceği belirtiliyor. eğer Snapdragon işlemci tercihi olursa, bu işlemcinin Snapdragon 865 olabileceği söyleniyor. Zira Snapdragon 875, başka işlemciye göre dahada çok maliyetiyle öne çıkıyor.

galaxy s21 özellikleri

Ekran tarafında ise modelin FHD+ ekranla gelmesi bekleniyor. Bu ekranın da 60 Hz tazeleme hızına sahip olarak kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor. Samsung, Galaxy S20 modelinde 120 Hz tazeleme hızını kullanıcılarla buluşturmuştu. Böylelikle de ekran nitelikleri bölümünde tek düşürme uygulanabileceği belirtiliyor.

Daha evvelce de 150 piksel kameranın tertemiz model amaciyla gelebileceği sızdırılmıştı. ama bu kameranın ” S21 Ultra” modeline gelmesi bekleniyor.

Özelliklerde düşürme yaparak ücretleri ahenk gösteren vaziyete getirmek istek eden Samsung’un, dahada çok satış rakamı hedeflediği amaciyla bunu yaptığı düşünülüyor.

galaxy s21Galaxy S21 özelliklerisamsungsamsung galaxy s21

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir