Samsung amiral gemileri için müjdeli haberi verdi!

Samsung, tek sonraki sene piyasaya sürülecek amiral gemilerinde karşımıza çıkacak 10 nm 16 GB LPDDR5 teknolojisine sahip hafıza modellerinin seri üretimine başladı. Mobil donanım dünyasında tek evvel var olan Samsung’un tertemiz bellekleri hakkındaki bilgilere yakından bakalım.

Samsung amiral gemileri amaciyla müjdeli haberi verdi!

Dünyanın en iyi yarı iletken üreticilerinden var olan Samsung, mobil hafıza pazarının evvel üçüncü kuşak 10 nm (1z) sınıfı ve EUV (aşırı ultraviyole) tabanlı 16 GB LPDDR5 DRAM modelinin seri üretimine başlandığını duyurdu.

samsung 10 nm 16 GB LPDDR5 bellek

Samsung tarafından yapılan izaha göre, tertemiz kuşak 10 nm 16 GB LPDDR5 DRAM, geçen sene duyurulan 1y sınıfı 12 GB LPDDR5 DRAM hafızanına göre yüzde 16 performans artışı sunacak. tertemiz kuşak bellekte veri tasima hızı 6400 MB/s seviyesine erişmiş durumda.

Açıklamada dikkat çeken tek başka ayrinti ise; 1z sınıfı tertemiz bellekler, 1y sınıfı belleklere göre yüzde 30 oranında dahada ince tek yapıda bulunuyor. 5G ve suni zeka teknolojileri amaciyla çok hızda veri transferi sağlayan tertemiz kuşak bellekler, bağlantı ve otonom teknolojilerinin kullanımında da avantaj sağlayacak. Samsung, tertemiz 10 nm 16 GB LPDDR5 DRAM modellerinin ne vakit kullanılacağına değin tek İzah yapmadı ama 2021 seneninde piyasada olacak amiral gemilerinde görebileceğimiz belirtildi.

drammobil bellekramsamsungsamsung 10 nm 16 gb lpddr5samsung 10 nm bellek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir