Sabrina kod adlı Google Android TV sızdırıldı!

Bu yılın başında, Google’ın Chromecast Ultra’nın yerini alacak yeni bir alıcı üzerinde çalıştığı bildirilmişti. Şimdiye kadar herhangi bir sızıntıyla karşımıza çıkmayan bu yeni cihaz, bugün XDA Developers tarafından sızdırıldı. Sabrina kod adlı Google Android TV detayları belli oldu.

Sabrina kod adlı Google Android TV detayları sızdırıldı!

Google’ın bir süredir Chromecast Ultra’nın yeni bir sürümünü sunacağı düşünülüyordu. Fakat bu cihaz hakkında herhangi bir bilgi resmi olarak paylaşılmamıştı. Bugün ise XDA geliştiricileri, Sabrina kod adlı Google’ın yeni Android TV akışlı alıcısını sızdırdı.

Sabrina kod adlı Google Android TV detayları sızdırıldı! - ShiftDelete.Net (1)

Google’ın Chromecast modellerinde uzaktan kumanda yer almıyordu. Fakat sızdırılan görsellere göre bu yeni cihaz uzaktan kumanda ile karşımıza çıkacak. Uzaktan kumandanın üzerinde home, geri, oynat, duraklat ve sessiz gibi klasik düğmeler bulunurken, Google Asistan düğmesi de yer alıyor. Cihaz ayrıca bir IR verici ile de kutudan çıkacak. Bu sayede kullanıcılar cihaz kumandasını mevcut TV’leriyle de doğal olarak çalışabilecek şekilde yapılandırabilecek.

Sızdırılan görsellerde kumandanın tamamı gözükmediği için Netflix veya benzeri bir platform için hızlı kullanım düğmesi barındırıp, barındırmadığı da henüz bilinmiyor.

Sabrina kod adlı Google Android TV detayları sızdırıldı! - ShiftDelete.Net (2)

Diğer birçok Google ürünü gibi, Google Android TV donanımı da Google’ın Pixel 3 ile tanıttığı pembe renk tonunu anımsatan pastel bir renkle sunulacak. Sabrina‘nın, yerel YouTube TV entegrasyonu ve dahili bir uzaktan mikrofona sahip sesli komut desteği ile de çok çeşitli Android TV uygulamalarını desteklemesi bekleniyor.

Cihazın resmi tanıtım tarihi ve fiyatı konusunda net bilgiler bulunmasa da, 80 dolar gibi bir fiyat etiketiyle çıkacağı kuvvetli iddialar arasında. Önümüzdeki sonbahar döneminde de cihazın detaylarının resmileşmesi bekleniyor.

android tvGoogle AndroidGoogle Android TVSabrina

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir