Redmi Note 8 sahiplerine kötü haber

En çok kullanılan akılı telefon modellerinden biri olan Redmi Note 8, MIUI 12 beta haberiyle kullanıcılarını üzecek. Çünkü model daha önceden bu sürümün betasını kullanmaya başlamıştı. Ancak firma önemli bir karar aldı.

Yayınlanan betada büyük hataların olduğu tespit edildi. Hatalar nedeniyle de sürümün kullanıcılarla ulaştırılması kararında geri adım atıldı. Bu da kullanıcıların yeni arayüz için bir süre daha beklemesi anlamına geliyor.

Redmi Note 8 MIUI 12 betası askıya alındı

Redmi modelleri içinde en çok kullanılanlardan biri olan model için kullanıcılar, MIUI 12 Beta dağıtılmasıyla sevinmişti. Ancak ilk buluşmadan sonra büyük hataların olduğu keşfedildi. Bu nedenle de dağıtılan sürümün geliştirilmesi askıya alındı. Bu da kullanıcıların MIUI 12 güncellemesi için daha fazla bekleyecek olması anlamına geliyor.

Keşfedilen hataların büyük hatalar olduğu belirtildi. Ancak hataların nerede ve nasıl oluştuğuna dair bilgiler paylaşılmadı. Firmanın, sürümün askıya alınmasının ardından hataları düzeltmeye başlayacağı düşünülüyor. Şu anda Redmi Note 8 MIUI 12 beta sürümü denemek isteyen kullanıcılar, sürüme ulaşamayacak.

redmi note 8 miui 12

Bu modele sahip olan kullanıcıların en erken Temmuz ayının ilk günlerinde betaya kavuşabileceği belirtiliyor. Ancak kesin bir tarih henüz açıklanmadı. Bu nedenle kullanıcıların sürüme kavuşma tarihi daha sonraki tarihler de bulabilir.

Ancak şu anda güçlü olan iddia olarak 3 Temmuz öne çıkıyor. Çünkü bu tarihte Çin’de Ejderha Teknesi Festivali düzenlenecek. Bu festival nedeniyle Xiaomi’nin kullanıcılarına hediye olarak sürümü ulaştırabileceği iddialar arasında.

Firmanın daha önceden de MIUI 12 için çalışmalarına ait detaylar ortaya çıkmıştı. Firmanın bu sürüm arayüzü alacak cihazları arasında Note 8 de bulunuyordu. Ancak çalışmalar hala devam ediyor.

redmi note 8redmi note 8 android 10redmi note 8 miui 12xiaomi

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir