POCO F2 Pro Türkiye tanıtım tarihi belli oldu

Xiaomi yan markası olan POCO, yeni modeli POCO F2 Pro Türkiye tanıtım tarihi için açıklama yaptı. Firmanın global ve Türkiye hesapları üzeriden yapılan etkinlikle birlikte tanıtılacak olan model, daha önceden farklı bölgeler için tanıtılmıştı.

Özellikleri ve fiyatıyla dikkat çeken modelin Türkiye’de de satışa çıkarılması planlandı. POCO, daha önceden Redmi gibi Xiaomi’nin bir alt markası olarak yoluna devam ediyordu. Ancak alınan karar sonrasında başlı başına bir marka haline gelmişti.

POCO F2 Pro Türkiye tanıtım tarihi

Yüksek kullanım oranlarına sahip olan Xiaomi’nin yan markası olan POCO, bazı ülkelerde faaliyetlerine devam ediyordu. Daha önceden Türkiye’de de Xiaomi mağazalarında POCO F1 modeli satışa çıkmıştı. Amiral gemisi modeli olarak dikkat çeken modelin Avrupa fiyatları da ilgi çekmişti.

Yapılan duyuruda POCO F2 Pro Türkiye tanıtım tarihi 18 Haziran 2020 15:00 olarak açıklandı. Bu tarihte POCO Global YouTube ve Twitter hesabı ile POCO Türkiye Facebook hesabından etkinlik canlı yayınlanacak. Etkinlikte modelin satış fiyatı da açıklanacak. Model, Avrupa’da 499 euro ve 599 euro fiyat etiketine sahipti. Model daha önceden Global olarak tanıtılmıştı.

poco f2 pro türkiye tanıtım tarihi

Telefonun özelliklerine baktığımızda ise 6.67 inç Super AMOLED ekran bizi karşılıyor. 1080 x 2400 piksel çözünürlükteki ekran Gorilla Glass 5 ile korunuyor. Model gücünü ise Qualcomm üretimi Snapdragon 865’ten alıyor. Bu güçlü işlemciyle birlikte 6 GB RAM + 128 depolama alanı veya 8 GB RAM + 256 GB depolama alanı seçenekleri bulunuyor.

Arkada dörtlü kamera sistemi, 64 Megapiksel + 13 Megapiksel + 5 Megapiksel + 2 Megapiksel olarak kendisini gösteriyor. Model hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki yazıdan öğrenebilirsiniz.

POCO F2 Pro özellikleri ve fiyatı belli oldu

POCO F2 Pro özellikleri ve fiyatı belli oldu

Düzenlenen bir etkinlikte uzun zamandır hakkında birçok sızıntının çıktığı POCO F2 Pro özellikleri belli oldu.

POCOpoco f2 propoco f2 pro Türkiyepoco f2 pro Türkiye tanıtım tarihi

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir