ÖTV indirimi olacak mı? ÖTV indiriminde son durum ne?

Corona virüsü salgını hasebiyle daralan otomobil pazarı az da olsa haziran ayı itibariyle hareketlenmeye başladı. halk bankaları tarafından verilmeye başlanan araç kredileri sebebiyle, vatandaşlar ÖTV indirimi olması seklinde sıfır oto almak istiyor. Peki, ÖTV indirimi olacak mı?

ÖTV İNDİRİMİ OLACAK MI?

OYDER Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, ÖTV indirimi ile alakalı şunları söyledi;

“Son dönemde Bir hayli mecradan bize ÖTV indirimi olacak ÖTV indirimi geliyor diye tek enformasyon ulaşıyor. Bu doğru tek enformasyon değil. özellikle şu anda satışların etkin devinim eden olduğu dönemde biz görevli Satıcılar Zati ÖTV indiriminin gelmeyeceğini tüketicilerimize günlerdir söylüyoruz. Bu dedikoduları çıkaranların emellerini bilemiyorum ama altını çizmek istiyorum ki ‘ÖTV indirimi’ beklemiyoruz.”

“HURDA TEŞVİKİ DEĞİL ÖTV İNDİRİMİ

Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS) Başkanı Ziya Özalp “Yeni oto satışlarının bizim işlerimize yansıması iki sene ardindan oluyor, hurda teşvikinden dahada çok ÖTV’nin değişmesi sektörün yararına olur.” dedi.

TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARI NELER?

Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi – Katkı Paylı

Yerli imalat yapan anlaşmalı firmalardan sıfır kilometre binek araç (motosiklet dahil) veyahut ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilere firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında değişmek üzere aylık %0,49 – %0,69 nema oranı ile taşıt kredisi imkanı sunulacak.

İkinci El Taşıt Kredisi

İkinci el binek araç (motosiklet dahil) veyahut ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilere %0,82 nema oranı ile taşıt kredisi imkanı sunulacak. Azami 6 ay ödemesiz toplaminda azami 60 ay vadeli 2. el binek oto ve ticari taşıt kredilerinde azami limit 150 bin Lira olacak.
Kredi meblağı kasko değeri üzerinden özkaynak/yabancı kaynak üzerinden hesaplanacak olup, 7 yaşa civarindan var olan taşıtlar kredilendirilecek.

Corona nema Haziran ayı motosiklet oto ÖTV

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir