Online müzik servisi Deezer Türkiye’de yeniden kullanıma sunuldu

2007 seneninde Fransa’da kurulan online müzik platformu Deezer, Spotify, Apple Music ve YouTube Music ile iyice hareketlenen Türkiye’de resmen faaliyetlerine başladığını duyurdu. Türkçe uygulamasını güncelleyen Deezer, Drake, Dua Lupa, Marshmello benzeri dünyaca meşhur yıldızların şarkılarıyla dolu 56 milyon parçalık arşivine Mustafa Ceceli, Aleyna Tilki, Hadise, Murat Boz, Göksel benzeri popüler Türk sanatçıların parçalarını da ekledi.

Deezer, dahada evvel 2013 seneninde Türkiye’de resmi olarak faaliyetlerine başlamış ama rakiplerinin gölgesinde kaldığı bu dönemde Türkiye’de yerelleşme çalışmalarında art kalmıştı.

Düzenlediği online toplantı ile Deezer Türkiye’nin açıldığını duyuran şirketin yaptığı izaha göre Türkçe müzik severler artık Avrupa Müzik & DMC benzeri Türkiye’nin önde gelen müzik şirketlerinin listelerinin yanı sıra Sony Müzik, Universal Müzik Grubu, Pasaj Müzik, Seyhan Müzik, Poll Production ve GTR benzeri şirketlerin şarkılarına erişebilecek.

TÜRK YETENEKLERE DESTEK OLACAK

Deezer’ın Türkiye’deki editörlerinin Türkiye’deki kullanıcılara hususi hazırladığı “Çok Taze”, “Gece Vardiyası” ve “Rapturk” benzeri çalma listeleri ile kullanıcılar tertemiz şarkılar keşfedebilecek.

Müziğin Türk kültüründe mühim tek yeri olduğunu bildiklerini belirten Deezer ortada Doğu, şimal Avrupa ve ülkemiz CEO’su Tarek Mounir, bu yüzden Türkiye’deki yeteneklerin tanınmasına da destek olacakları söyledi. Mounir, “Türkçe müzikseverlerin Deezer’ın sunduğu bütün ayrıcalıklardan faydalanmasını istedik ve uygulamamızı yerelleştirdik. Bunun amaciyla de Türkçe muhtevası en iyi şekilde derlemeye çalıştık. global müziklere erişmek istek eden Türkiye’deki kullanıcılarımız amaciyla de en iyi listeleri hazırladık” dedi.

Toplantıda laf alan Avrupa Müzik Grup genel Müdürü Cengiz Erdem, Avrupa Müzik’in, DMC ile yaptığı işbirliği ile; 300 binden çok parçanın dağıtım hakkına sahip olduğuna dikkat çekti.

KİŞİYE ÖZEL SONSUZ ÇALMA LİSTESİ

Kişiselleştirilmiş müzik deneyimine odaklanan Deezer’ın yazılımcıları tarafından geliştirilen tek algoritma ile Deezer müzik editörlerinin önerdiği ve kullanıcıların sevdiği şarkıların listesini sunan Flow, her kullanıcıya hususi olarak sonsuz çalma listesi oluşturuyor.

Deezer, kullanıcılara Flow’un yanı şu nitelikleri sunuyor:

– Lyrics: Şarkı sözleri özelliği şarkının sözlerini eş zamanlı olarak takip etmenizi sağlıyor.

– Songcatcher: Uygulama içi bu kalite bulunduğunuz ortamda çalınan şarkının ne olduğunu buluyor ve eğer istenirse dolaysiz olarak kişisel arşive alınmasını sağlıyor.

– Dark Mode (Gece modu): Kullanıcıların istediklerinde koyu rengarenk art plana geçmelerini sağlıyor.

– Channels (Kanallar): Kullanıcıların tertemiz içerikleri kategori ve türe göre arayabilmelerini ve keşfetmelerini sağlıyor. Deezer, 20’nin üzerinde müzik kategorisi, haber, podcast, okazyon ve seçenek tabanlı hususi yapım içerik kanalına sahip bulunuyor.

– Daily Mixes (Günlük miksler): Kullanıcıların hafta süresince dinlediği şarkılardan esinlenmiş tertemiz 40 şarkı önerisi listesidir.

– Discovery (Keşif ): Bu bölüm her hafta güncelleniyor ve kullanıcılara dahada evvel hiç Deezer üzerinde dinlemedikleri ama zevklerine ahenk gösteren parçalar sunuyor.

‘PREMIUM’U İLK üç AY ÜCRETSİZ

Toplantıda verilen bilgiye göre Deezer’ı evvel kez yükleyen kullanıcılar üç ay süresince Deezer Premium’u fiyatsız olarak deneyebiliyor. Ücretsiz, Premium, Aile ve HiFi olmak üzere dört değişik azalik seçeneği bulunan Deezer’da, azalik paketlerine göre sunulan özellikler ve aylık aboenlik ücretleri ise şöyle:

Paket

Fiyat/ay

İçerik

Ucretsiz

TL 00

Reklam destekli hizmet

Karışık çalma

● Flow

● Deezer Miksleri

Premium

TL 17.99

● Reklamsız

İndirme ve çevrimdışı dinleme

● Sınırsız atlama

● Flow

● Deezer Miksleri

Family

TL 26.99

Altı Premium profili

● Reklamsız

İndirme ve çevrimdışı dinleme

● Çocuklar amaciyla içerik filtresi

● Sınırsız altama

Paylaşımlı aile listesi

● Flow

● Deezer Miksleri

HiFi

TL 26.99

CD- kalitesinde çalma (16-Bit/44.1 kHz)

● Reklamsız dinleme

● Çevrimdışı modu

● Çocuklar amaciyla içerik filtresi

● Sınırsız atlama

● Flow

● Deezer Miksleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir