Onlar en hızlısı: En iyi şipşak fotoğraf makineleri

Fotoğraf çekmek bir tutku… Bu tutkuyu en iyi besleyen son model teknolojiler özellikle akıllı telefonların kamera lenslerinin de gelişmesiyle farklı bir boyuta taşınmış oldu. Hal böyle olunca fotoğraf makinelerinin özellikle de şipşak fotoğraf makinelerinin pabucunun dama atıldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Hala kullanıcılar tarafından merakla beklenen ve takip edilen bu makineler için sizlere özel bir liste hazırladık. İşte en iyi şipşak fotoğraf makineleri listesi:

En iyi şipşak fotoğraf makineleri arasında eski simalar var

Şipşak fotoğraf makineleri çekilen fotoğrafın saniyeler içinde elinizde olmasını sağlayan ve baskı olayını saniyelere düşüren bir makine. Birçok markanın ikonik hale gelmiş şipşak makinesi bulunuyor. Bunlar arasında şüphesiz Fujifilm yer alıyor. Yakın dönemde, geliştirilmiş özellikteki cihazlarla karşımıza çıkan Canon da bu heyecanlı serüvene katılmış durumda.

Almanya merkezli Leica ise ürettiği lensler ile aklımızda yer etmiş olsa da şipşak fotoğraf makineleri de bulunuyor. Bunların yanında Polaroid markasının fotoğraf makineleri de bu noktada listemizde kendisine yer bulacak.

Bu cihazların en büyük handikapı ise çektikçe azalan ve çok yüksek fiyatlara satılan baskı kağıtları olsa da bu tutkudan vazgeçmeyen milyonlar bulunuyor.

Polaroid OneStep Plus

En-iyi-sipsak- fotograf- makineleri-00

Orijinal Polaroid markasının bir süredir ortalarda görünmediği ancak sonrasında karşımıza OneStep serisi ile çıktığını görüyoruz. Polaroid OneStep Plus ve Polaroid OneStep 2 modelleri hem oldukça retro görünüyor hem de başarılı fotoğraflar yakalamanızı sağlıyor. Türkiye’de belirli kanallardan satın alınabilen bu şipşak makinenin özellikleri de yeni model ile birlikte güncelleniyor:

Film türü: Polaroid 600 ve Polaroid i-Tipi

Görüntü boyutu: 108×88 mm

Objektif: 103mm / 89mm

Minimum çekim mesafesi: 60cm

Odak modları: Makro, Normal ve Manzara

Flaş: Dahili

Zamanlayıcı: Var

Vizör: Optik

Kullanıcı seviyesi: Başlangıç

Bluetooth bağlantısının entegrasyonu sağlanan bu fotoğraf makinesinin bir de akıllı telefon üzerinden kontrol edebiliyorsunuz. Bu kontroller arasında ise birkaç yeni çekim modu ekleniyorken, çift pozlama gibi yan özellikler de eklenmiş oluyor.

Canon Zoemini C ŞipşakEn iyi şipşak fotoğraf makinelerien iyi şipşak fotoğraf makineleri listesiFotoğraf çekmekfotoğraf makinelerifujifilmleicaLeica SofortLomography Lomo’Instant Automat & LensespolaroidPolaroid OneStep Plus

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir