Ofis için ON AIR tabelası yaptık-işte detay

Video çekimleri esnasında yaşadığımız Bir takım problemleri çözmek amaciyla üç boyutlu yazıcı ve internete bağlanabilen geliştirme kartı kullandık. Wemos geliştirme kartı ve adreslenebilir şerit LED ile ON AIR tabelamızı hazırladık.

Video çekimleri amaciyla ON AIR tabelası

ShiftDelete YouTube kanalında değişik içerikler ile karşınıza çıkmaya ayni ritimde devam ediyoruz. Bu videomuzda video çekimi amaciyla ikaz tabelası yaptık. Dilerseniz sözü dahada çok uzatmayalım ve sizleri videomuz ile baş başa bırakalım.

Kendi panonuzu uygulamak amaciyla İhtiyaç duyulan kodlar: https://github.com/povodu/onair

Siz de kendisinin ON AIR tabelanızı uygulamak istiyorsanız Wemos veyahut eş özelliklere sahip geliştirme kartı kullanabilirsiniz. Wemos ve NodeMcu tarzı geliştirme kartları sayesinde projenizi web üzerinden denetim faktörüz mümkün.

Uyarı tabelası yapımı amaciyla mobil uygulama yazmak adina Bylink uygulamasını kullanabilirsiniz. Wemos geliştirme kartına Bylink uygulaması üzerinden oluşturacağınız API kodunu girerek cihazınızı akıllı telefonunuz üzerinden denetim edebilirsiniz.

Adreslenebilir şerit LED, 5V güç kaynağı ile beslenebildiği amaciyla seçenek ettik. Dilerseniz 12V gerilim ile çalışan rastgele tek LED ile de aynı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Cihazınızın taşınabilir olmasını istiyorsanız 18650 Li-Po batarya ile de besleme imkanına sahipsiniz.

on airon air tabelası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir