Ofis için ON AIR tabelası yaptık-işte detay

Video çekimleri esnasında yaşadığımız bazı sorunları çözmek için 3 boyutlu yazıcı ve internete bağlanabilen geliştirme kartı kullandık. Wemos geliştirme kartı ve adreslenebilir şerit LED ile ON AIR tabelamızı hazırladık.

Video çekimleri için ON AIR tabelası

ShiftDelete YouTube kanalında farklı içerikler ile karşınıza çıkmaya devam ediyoruz. Bu videomuzda video çekimi için uyarı tabelası yaptık. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri videomuz ile baş başa bırakalım.

Kendi panonuzu yapmak için gerekli kodlar: https://github.com/povodu/onair

Siz de kendi ON AIR tabelanızı yapmak istiyorsanız Wemos veya benzer özelliklere sahip geliştirme kartı kullanabilirsiniz. Wemos ve NodeMcu tarzı geliştirme kartları sayesinde projenizi internet üzerinden kontrol etmeniz mümkün.

Uyarı tabelası yapımı için mobil uygulama yazmak yerine Bylink uygulamasını kullanabilirsiniz. Wemos geliştirme kartına Bylink uygulaması üzerinden oluşturacağınız API kodunu girerek cihazınızı akıllı telefonunuz üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Adreslenebilir şerit LED, 5V güç kaynağı ile beslenebildiği için tercih ettik. Dilerseniz 12V gerilim ile çalışan herhangi bir LED ile de aynı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Cihazınızın taşınabilir olmasını istiyorsanız 18650 Li-Po batarya ile de besleme imkanına sahipsiniz.

on airon air tabelası

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir