Netflix’in resmi hesabından atılmış gibi gösterilen “Türkiye’den çekiliyoruz” tweeti ortalığı karıştırdı

Netflix’in AK Parti ile yaptığı “eşcinsellik” sansürüyle alakalı pazarlığın çözümsüz kaldığı ve Türkiye‘deki sıra çekimlerinin durdurulduğu öne sürülmesi tek anda münakaşa yarattı. Netflix’in Türkiye’den çekilip çekilmeyeceği iddiaları alana atılırken, yasamsal medyadaki tek ileti da ortalığı karıştırdı.

Söz konusu “veda” tweet’i Netflix ülkemiz hesabından paylaşılmış benzeri gösterildi. Mesajda, Netflix’in Türkiye’den çekildiğine değin tek paylaşım yapıldı.

Paylaşımda, “Sevgili dostlar, Ne yazık ki ki bu tek veda tweetidir. Yaşanılan Bir takım problemlerden Netflix idaresi TR altyapısını kapatma kararı aldı. tek Ağustos 2020’den bu yana yollarımızı ayırmak durumundayız. Bugüne civarindan bizi yalnız bırakmayan herkese sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

DEMET AKALIN’DAN TEPKİ

Son vakitlerdeki polemiklerden ötürü, atılan ileti öylesine gerçekçi gözüktü ki, yasamsal medya kullanıcıları arzu eder istemez bu mesaja inandı. Öyle ki, şarkıcı Demet Akalın da yasamsal medya hesabından tek paylaşımda bulunarak, karara isyan etti.

Akalın, “Netflix karantinada ruhumuzu kurtardı! İstemeyen satın alıp seyretmez bu belli tek süre çok olmadı mı? Onca kadına şiddet yasası beklerken! Olmadı!!! #NetflixTurkiye biz şimdi nereden girip seyredeceğiz” diye yazdı.

Ancak, Netflix ülkemiz resmi hesabı açıldığında bunun benzeri tek tweet’in olmadığı açıkça görülüyor.

“BÖYLE BİR ŞEY DÜŞÜNEMİYORUM”

Öte yandan, Netflix’in kurucusu Hastings, dahada önce, “İnternet yayıncılığına müdahale gelirse ne yapacaksınız?” sualine şöyle tek cevap vermişti:

“Biz Suudi Arabistan’da, Pakistan’da varız. Başka bir deyişle oralarda mesele çıkmayacak da Türkiye’de mi çıkacak? bunun benzeri tek şey düşünemiyorum.”

SOSYAL MEDYADA TT OLDU

Söz konusu yalan paylaşım, Twitter‘da da gündem oldu. TT listesine giren #NetflixTurkiye hastagında on binlerce iletinin paylaşılması dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir