NASA hazır: İnsanlı roket fırlatımı için beklenen haber

NASA, insanlı roket fırlatımı amaciyla tertemiz tek İzah yaptı. SpaceX projesi olarak da Bilinen bu organizasyon, çok yakında tarihi tek olaya imzasini atacak. Falcon 9 adli roket ile Crew Dragon adli feza aracı neler yapacak?

NASA insanlı roket fırlatımı amaciyla hazır: SpaceX projesi 

Kennedy feza Merkezi ile beynelmilel feza İstasyonu arasında tek yolculuk planlayan AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Havacılık ve feza Dairesi (NASA), uçuşa değin kontrollerin tamamlandığını bildirdi. Yetkililer, roketin fırlatılmaya hazır olduğunu söyledi.

NASA ile SpaceX arasında gerçekleştirilen alakalı toplantı oldukça randımanlı geçti. Bu operasyonda tek roket ile iki astronot kullanılacak. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump da bu etkinliğe katılmayı düşünüyor.

NASA insanlı roket fırlatımı

NASA’da tek yönetici olarak görev alan Jim Bridenstine, tarihi fırlatış amaciyla hazır olduğunu belirtti. 27 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirilen var olan bu etkinlik, milyonlarca kişi tarafından takip edilecek.

Bu deneme, SpaceX’in insanlı roket fırlatma konusundaki evvel deneyimi olacak. Ayrı olarak kendisine ait var olan Twitter hesabı üzerinden bu mevzu ile alakalı tek paylaşım yapan Bridenstine, verdiği tek beyanatta yapılan incelemelerden emin olduğunu söyledi.

NASA SpaceX projesi

Hatırlanacağı üzere dahada evvel Space Shuttle adli tek proje yasama geçirilmişti. Bu proje, 2011 seneninde NASA tarafından yönetilmişti. Bu bağlamda 9 sene ardindan evvel kez insanların da bulunduğu tek proje dahada yasama geçirilecek.

Dilerseniz bu tarihi proje amaciyla yayımlanan fotoğraflara tek göz atabilirsiniz. Bunun dışında roket içinde yer alacak var olan kişiler açıklandı: Doug Hurley ve Bob Behnken. Görüntüler ile alakalı neler düşünüyorsunuz?

NASA insanlı roket fırlatımıNASA roket fırlatımıNASA roket fırlatımı görüntüleriNASA roketleriNASA SpaceXNASA SpaceX projesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir