Mozilla Firefox VPN için adımı atıyor

Günümüzde en çok kullanılan internet tarayıcılarından olan Mozilla Firefox, VPN yeniliğiyle kullanıcılarını sevindirecek. Daha önceden Opera’da yer alan tarayıcı için VPN özelliği kullanıcılara gelecek. Ancak Opera’daki ücretsiz sistemden farklı olacak.

Opera’da yer alan tarayıcı içi VPN hizmeti ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Ancak, Mozilla VPN hizmeti için kuruluşun farklı planları bulunuyor. Kullanıcılar bu noktada memnun olmayabilir. Hizmet hakkında açıklama kuruluşun forumu üzerinden yapıldı.

Mozilla Firefox VPN hizmeti sunacak ancak parayla

İnternette gizlilik ve güvenlik konuları her geçen gün daha çok konuşulmaya devam ediyor. Birçok VPN servisi bulunduğu gibi tarayıcılar da bu konuya el atmış durumda. Daha önce Opera kullanıcılarına ücretsiz hizmet vermeye başlamıştı. Kullanıcılar aylık planla sistemi kullanma imkanı yakalayacak.

Yeni sistemin Android, iOS, Windows, macOS, ChromeOS ve Linux cihazlara çalışabileceği belirtildi. Mozilla Firefox, VPN hizmeti için aylık 5 dolar fiyat etiketini kullanıcılara sunacak. Hizmet sayesinde internette gezerken güvenliğin sağlanması amaçlanıyor.

Hizmeti 5 farklı cihazda kullanmak mümkün olacak. Böylelikle tek hesapla birden fazla cihazda açılan oturumla hizmet kullanılacak.

mozilla firefox vpn

Servisin 30 farklı ülkede kullanılabilir olacağı açıklandı. Ancak açıklanan bu 30 sayısı için ülke isimleri belirtmedi. Bununla birlikte servisin kullanılmasını sağlayacak sunucuların nerede bulunacağı da henüz duyurulmadı.

Firefox VPNmozillaMozilla Firefoxmozilla vpn

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir