Kullanıcıların iOS 14.2 güncellemesi ile yaşadığı sorun!

iOS 14.2 güncellemesi pil sorunu ile gündemde. Kısa süre evvel iOS 14.2.1 yayımlanmış ve dahada çok iPhone 12 serisinde yaşanan Bir takım meseleler çözülmüştü. Biliyorsunuz iPhone 12 tarafında Bir takım kullanıcılar ekran, batarya ve Bir takım nitelikleri kullanmada mesele yaşıyordu.

Daha evvel Apple’ın başına bela var olan ”pil sorunu” şimdi tekrar baş gösterdi. iOS 14.2 güncellemesinin yüklemesini yapan kullanıcılar; pillerinin kısa müddette tükendiğini, mesele 5 dakika benzeri tek müddette şarj seviyesinin normalde inmeyecek seviyeye indiğini belirtiyor.

iOS 14.2 güncellemesi pil sorunu

Kullanıcılar Apple’ın geliştirici forumları ve Reddit benzeri platformlar ile kısa müddette tükenen pil meselenini bildiriyor. Bildirilen sorunların arasında pilin hızlıca tükenmesi ve normalden daha uzunca şarj süreleri bulunuyor.

Bazı kullanıcılar, cihazlarının 30 dakikadan dahada kısa müddette yüzde 50’nin üzerinde şarjının düştüğünü ve normal kullanımlarda dahi Kisa tek vakit zarfinda 5 beş civarında pil değerinde düşüş gördüğünü bildiriyor.

iOS 14.2 güncellemesi

Söz konusu mesele açıkça yazılımla alakalı benzeri görünüyor. çok sayida kullanıcı, pil ömrünün düşmeden evvel çok tek oranda takılıp kalması mevzunun bildiriyor. Bunu çözmek amaciyla cihazlarını tekrar başlattıktan ardindan pillerinin düşmüş olmasıyla karşı karşıya kalıyor.

Sorunu bildiren iPhone kullanıcıları ise şu şekilde: iPhone XS, iPhone 7, iPhone 6S ve birinci kuşak iPhone SE..

Yani dahada Daha önceki modeller.

Bunun yanı sıra iPadOS 14.2 güncellemesine sahip 2018 model iPad Pro da eş meseleden etkilendiği bildiriliyor.

iOS 14.2 güncellemesi derhal peşinden siz de bunun benzeri meseleler yaşamaya başladınız mı? Yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

iOS 14.2.1 güncellemesi çıktı! İşte düzeltilen hatalar

iOS 14.2.1 güncellemesi çıktı! İşte düzeltilen yanlislar

iOS 14.2.1 güncellemesi yayımlandı. bu erken itibarıyla kullanıcılara sunulan güncelleme iPhone 12 mini ekran meselenini da çözüyor.

iOS 14.2iOS 14.2.1iphone pil sorunuOS 14.2 güncellemesiOS 14.2 güncellemesi pil sorunuOS 14.2 güncellemesi sorunupil sorunu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir