Koronavirüs nedeniyle eve kapanan vatandaşlar dijital oyun teknolojilerine yoğun ilgi gösteriyor

Tüm yeryüzünde tüketiciler koronavirüs tehdidinin yarattığı sağlık ve güvenlik endişesiyle dışarıya çıkmaktan kaçınırken, esas ihtiyaçlarını karşılamak ve alışveriş amaciyla online platformlara yöneldi. Açıklanan veri analizlerine göre Türkiye‘de de durum değişik değil. Uzmanlar, nihayet iki haftalık web trafiğinin e-ticaret sitelerine yöneldiğini, özellikle de gıda, eğitim ve eğlence benzeri mahsul ve hizmetler sunan firmalara baz alinarak alakanın her geçen vakit arttığını belirtiyor.

Evlerinde vakit geçirmek vaziyetinde kalanlar gündemin yarattığı endişeden arinmak ve keyifli vakit geçirmek üzere dijital oyunlara yoğun alaka gösteriyor. Gaming meraklıları ve profesyonellerine hususi olarak sunduğu teknolojik ürünlerle dijital oyun piyasasinin öncüsü konumundaki incehesap.com, yeryüzünde yüzde 200’ler düzeyinde artış gösteren oyun ve eğlence sitelerine baz alinarak trafiğin Türkiye’de de eş tek seyretme izlediğini açıkladı.

Son iki haftadır gerçekleşen gaming teknolojileri satışlarıyla artış trendini yakından izlediklerini kaydeden incehesap.com Kurucu Ortağı Nurettin Erzen, kullanıcı dönüşümünde Mart başı itibariyle tek evvelki ayın aynı dönemine oranla yüzde 6’lık artış yaşadıklarını vurguladı.

GAMİNG KLAVYESİNDE YÜZDE 390 ARTIŞ

Erzen’in verdiği bilgilere göre gaming amaciyla kullanılan klavye, monitör, anakart ve fare satışlarında mühim tek artış gözleniyor. incehesap.com’da gaming klavyesi satışları 1-17 Şubat/1-17 Mart tarihleri arasında yüzde 390’lık artış gösterdi. Klavyeyi yüzde 125’lik satış artışıyla fare ürünleri izlerken, monitör satışları yüzde 83, anakart satışları ise yüzde 15 oranında arttı.

ARTIŞ ayni ritimde devam EDECEK

“Genel olarak insanların fiziki mağazalar adina e-ticarete yöneldiğini söyleyebiliriz” diyen Erzen, “Öncelikler her ne civarindan değişse de yurttaslar ihtiyaçlarını veyahut istediklerini riziko unsurunu göz önünde bulundurarak gidermek istiyorlar. hanelere kapanmaya tertemiz başladığımız Bu sıralar elektronik ve gaming birimleri lüks gereksinim olmamasına karşın satışlarda hareketlenme görüyoruz. Sokağa çıkma konusundaki tedbirlerin ayni ritimde devam etmesi vaziyetinde dahada hatri sayilir büyüklükte artışlar yaşanmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir