İşte Toyota’nın en yeni SUV modeli!

Toyota, 4. kuşak kendisinin kendini şarj eden hibrit teknolojisiyle Highlander Hybrid SUV’u üretti. Markanın, GA-K platformu üzerinde yapılan Highlander’da, SUV konforu, geniş dahil hacmi ve çok güvenlik standartları, hibrit motorun düşük emisyonları, çok yakıt verimliliği ve akıllı dört çeker sürüş sistemi tek araya getirildi.

TASARIMI VE BOYUTLARI

Highlander Hybrid, 4,950 milimetre uzunluğunda tek oto olarak kendini dışarıdan her biçimde gösteriyor. Ayrı olarak 7 kişilik kapasiteye sahip tek SUV olarak pratikliği ve geniş dahil hacmiyle bütün yolcular amaciyla huzurlu tek ortam sağlıyor. İkinci sıra koltukların 180 milimetre öne kaydırılmasıyla, üçüncü sırada oturacak yetişkinler amaciyla yeteri civarindan alanın sunulması sağlanırken, 658 litrelik bagaj hacmi kullanıcıya sunuluyor.

Highlander Hybrid’de, ortada konsolda 12.3 ‘ multimedya ekranı, ön cama yansıtmalı gösterge ekranı, Apple CarPlay ve Android Auto bağlantı özellikleri, kablosuz şarj sistemi, yer havalandırması ve art görüşün yolcular veyahut kafalıklarla engellenemediği açılıp kapatılabilen dijital kameralı dahil dikiz aynası benzeri özellikler yer alıyor.

PERFORMANS VE TÜKETİM

Highlander’ın 4. kuşak tam hibrit güç ünitesi, 2.5 litre Atkinson çevrimi benzinli motoru, önde ve arkada konumlandırılan elektrikli motorlarla birleştiriyor. Arkada bulunan akım motoruyla birlikte, her biçimde yollar şartında çok çekiş ve çok verimlilik sağlayan akıllı dört çeker sürüş özelliği AWD-i özelliği sunuluyor. kuvvetli Nikel-Metal Hidrit sistem bataryası ise, 2. sıradaki koltukların altına konumlandırıldı.

Toplam sistem gücü 244 HP var olan Highlander Hybrid, Yalnızca 146g/km vasati emisyonu, 6.6 lt/100 kilometre tüketimi (WLTP çevrimi) ve 5.2 lt/100km tüketimi (NEDC) ile sınıfının en iyi CO iki salımı oranını sunuyor.

Sürüş Modu seçenek etme düğmeleriyle birlikte sürücüler, ECO, NORMAL, SPORT ve TRAIL arazi sürüş modları olmak üzere değişik seçenekler arasında kolayca geçişler yapabiliyorlar. Hibrit motorun getirdiği Suskun ve akıcı sürüş, Highlander’da kullanılan akustik ön cam, tavan, kabin ve tabana adapte edilen yalıtım malzemeleriyle, aracın dahada da Suskun olması sağlanıyor.

GÜVENLİK DONANIMLARI

Yeni Highlander Hybrid, geniş çaplı Bir hayli değişik senaryoda kazaları engellemek veyahut şiddetini azaltmak üzere tasarlanan tek sıra etkin güvenlik teknolojilerini bulunan nihayet “Toyota Safety Sense” güvenlik sistemi ile donatılmış bulunuyor.

Highlander’n Toyota Safety Sense paketi, kazadan kaçınmak amaciyla etkin araç direksiyonu desteği de sağlayan, yayaları ve bisikletlileri algılayan Ön Çarpışma Önleyici Sistem (PCS), Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (ACC), Akıllı Şerit Takip Sistemi (LTA) ve Otomatik Yanan uzunca Farlar (AHB) benzeri Bir hayli ileri düzey güvenlik özelliklerini içeriyor.

Türkiye’ye gelmesi zor!

Toyota, emisyon salınımı (CO2) hasebiyle Avrupa’da satmadığı Land Cruiser’in yerine, 2021’de ABD’de ürettiği tertemiz hibrit SUV modeli Highlander’ı piyasaya sunacak. ama bu modelim Türkiye’ye gelmesi güç çünkü ÖTV-KDV’nin yanısıra ABD’den gelen araçlara %60 ek vergi ayni ritimde devam ediyor.

Android Apple Avrupa sıra hibrit oto
nihayet güncelleme: 10:32 11.05.2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir