iPhone’un kilidini açmak artık daha kolay!

Koronavirüs salgını hasebiyle maske hayatımızın dayanilmaz tek parçası haline geldi. iPhone’da bulunan Face ID Başka bir deyişle surat tanıma özelliği maske takılı halde çalışamadığı amaciyla Apple dahada evvel minik tek çözüm sağlamıştı. eğer yüzünüzde maske varsa telefon otomatik olarak şifre ekranına geçiş yapıyor. bu konuyla alakali tertemiz tek çözüm sağlamak istek eden teknoloji devi, iOS 14.5 ile tertemiz tek adım attı.

Maske kullananlara iOS 14.5 ile Apple Watch çözümü!

İlk beta sürümü yayınlanan Başka bir deyişle geliştiriciler tarafından test edilmeye başlanan iOS 14.5’de, Apple Watch’u bulunan iPhone kullanıcıları telefonun kilidini hızlı tek şekilde açabiliyor. Bu kalite uzunca tek müddettir Mac kullanıcılarına sunuluyordu, şimdi iPhone’un kilidini Apple Watch ile açabiliyor olmak sevindirici.

iPhone’u kaldırdığınızda kilidi açılacak ve saatinizde tek titreşim hissedeceksiniz. Başka bir deyişle saat kolunuzdaysa rastgele tek şifre girmenize neden kalmayacak.

Bu Yalnızca kilidi açmak amaciyla kullanılabilecek. App Store ve iTunes satın alma işlemlerinde parola girmeniz veyahut biyometrik doğrulama  yapmanız şart.

Tabi bu Bir takım güvenlik açıklarını da beraberinde getirebilir. Örneğin siz uyurken birisi kolayca telefonunuzun kilidini açabilir. bu yüzden Apple’ın çeşitli ek güvenlik önlemleri alması bekleniyor.

Appleface idiPhone

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir