iPhone’a Touch ID özelliği tekrar gelecek mi?

Apple’ın çentik ile alakalı yapacağı farklık sonrasında Touch ID özelliği ile alakalı tertemiz tek adım atacağı ile alakalı çeşitli beklentiler bulunuyor. Bu noktada değişik söylemler mevcutken, beklentiler net karşılanmayacak benzeri görünüyor. Ekrandan parmak izi okuma teknolojisi, Apple amaciyla çok da olabilitesi çok olmayabilir.

iPhone’a ekrandan Touch ID özelliği istikbal mi?

Öncelikle anımsatmak gerekirse Apple, iPhone X modeli ile birlikte çerçevesize yakın ekran tasarımına geçiş yapmıştı. Bu süreçte parmak izi okuma özelliği de kaldırılmak vaziyetinde kalınmıştı. Touch ID adina ekran çentiği ile eklenen sensörler, Face ID adli tertemiz surat tanıma teknolojisini alana çıkarmıştı. dahada sonrasında da üst düzey iPhone modellerinde Face ID kullanılmaya başladı.

Touch ID özelliği

Şu vakit amaciyla Touch ID özelliği, güncel modeller arasında iPad, iPhone SE ve MacBook ürünlerinde etkin olarak kullanılıyor. iPhone X modelinin çıkış zamanında, Daha dahada erkan üzerinden parmak izi okuma teknolojisi, yeteri civarindan seviyede değildi. Apple’ın da bu teknolojiyi yeteri civarindan seviyeye geldikten ardindan kullanıma sunacağı istikametinde veriler mevcuttu.

iPhone 12 nitelikleri beklendiği benzeri olmayabilir

iPhone 12 nitelikleri beklendiği benzeri olmayabilir

Yeni gelen tek sızıntı bilgi ile birlikte iPhone 12 nitelikleri hakkındaki beklentiler değişmiş benzeri görünüyor. İşte bütün tertemiz detaylar!

Günümüzde ise Bir hayli değişik markanın modelinde, ekran altına yerleştirilen sensörler parmak izi okuma işlevini sağlayabiliyor. Nitekim bu teknolojideki geliştirmeler, tekrar üst düzey iPhone modellerinde Touch ID iddialarını gündeme getiriyor. ama bu noktada beklenti oluşturmamak gerekmektedir benzeri görünüyor.

Apple’ın var yaklaşımları dikkate alındığında, Touch ID özelliğine art dönüş yapılması çok dah muhtemel görünmüyor. Apple’ın dahada evvel kaldırdığı nitelikleri tekrar kullanıma sunma ile alakalı da stratejisi biliniyor. Dolayısı ile iPhone 12 veyahut iPhone 13 modellerinde de Touch ID olmayacağını söylemek, şu anki bilgilere göre yerinde tek ifade oluyor. nihayet gelen bilgilerde de Apple’ın, rastgele tek şekilde ekrandan parmak izi okuma özelliği üzerinde çalışmadığıdetayı bulunuyor.

Yeni AirPods üç nasıl olacak? İşte evvel bilgiler!

tertemiz AirPods üç nasıl olacak? İşte evvel bilgiler!

Apple’ın tertemiz AirPods üç kablosuz kulaklık modeli ile alakalı tertemiz veriler alana çıktı. İşte tertemiz model ile alakalı alana çıkan tertemiz bilgiler!

Hatırlatmak gerekirse Apple, iPhone 11 serisi ile birlikte Force Touch özelliğini de kaldırmıştı. Nitekim Force Touch amaciyla de gelecekte kullanımının olmayacağını dile getirmek mümkün olabiliyor.

Son olarak belirtmek gerekirse Apple’ın, 2021 seneninde duyurması beklenen iPhone 13 modeli ile birlikte çentik kullanımına da nihayet vermesi ve tam ekranlı tasarıma geçmesi bekleniyor. Face ID amaciyla İhtiyaç duyulan var olan sensörler de ekran üstündeki ince çerçeveye ek edecek benzeri görünüyor. Touch ID özelliği de yapılan planlamalar arasında yer benzeri görünüyor. En azından şu anki veriler bu yönde.

iphone 12 Touch IDiphone 13 Touch IDiphone parmak izi okuma özelliğiiphone touch id

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir