iPhone yıllardır beklenen özelliğe kavuşabilir!

WWDC 2020’ye günler kala iPhone 12 ve iOS 14 özellikleri hakkında sızıntı ve söylentilerin ardı arkası kesilmiyor. Ortaya çıkan yeni bir bilgiye göre, iPhone aramaları için yeni özellik sunulması bekleniyor.

iOS 14 ile iPhone aramaları için yeni özellik yolda!

iOS 14 ile ilgili meraklı bekleyiş son hızıyla sürüyor. Günden güne özellikler hakkında yeni varsayımlar ortaya çıkarken, IT Home’un son sızıntısının gerçekleşmesi oldukça muhtemel gözüküyor.

ios 14 ile iphone aramaları için yeni özellik

IT Home’un sızıntısına göre iOS 14 ile iPhone aramaları kaydedilebilecek. Ortaya çıkan ekran görüntüsünde ses ayarlarında görülen “Telefon ve FaceTime aramaları” kısmında sesli arama kaydetme ayarı bulunuyor. Apple’ın Ayarlar uygulamasına eklediği görülen açıklamada arama kaydetme özelliği, “Bu cihazdaki tüm gelen ve giden çağrıların kaydedilmesini sağlar” şeklinde açıklanıyor.

Bazı ülkelerde yasal olarak arama kaydının tutulması yasak ancak tıpkı FaceTime için ülke ve bölgelere göre üretilen iPhone’ların, yine bu özelliğe göre de üretilmesi gerekiyor. Hali hazırda çeşitli uygulamalarla iPhone’larda arama kaydı tutulabiliyor, ancak iOS’da yerleşik olarak bu özelliğin bulunması daha stabil bir performans sunması bekleniyor.

22 Haziran’da başlayacak WWDC 2020 ile iOS 14’ün ön gösteriminin yapılması ve ilk Beta sürümüne açılması bekleniyor.

Appleios 14ios 14 özellikleriiphone arama kaydetmeiphone arama kaydetme özelliğiwwdc 2020

Kaynak :shiftdelete

Categories : iOS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir