iPhone 12 Pro özellikleri nasıl olacak! İşte bilinenler

Bugüne civarindan alana çıkan sızıntılar, kılıf etiketleri, kalıp görüntüleri ve dahada nicesi. bütün bu sızıntılar, 13 Ekim‘de yerini resmi tanıtımda yer alacak bilgilere bırakacak. Apple, nihayet iPhone 12 serisinin tanıtılacağı bugünü geçtiğimiz günlerde açıkladı. Kısa tek vakit kalmışken, Bilinen dört tertemiz modelden iPhone 12 Pro özellikleri nasıl olacak? Ne bekleniyor? Yakından bakalım.

iPhone 12 Mini ile alakalı Bilinen 5 özellik

iPhone 12 Mini ile alakalı Bilinen 5 kalite

İşte sızıntılarda çoğu sefer ismi ve nitelikleri geçen en minik iPhone var olan iPhone 12 mini modeli ile alakalı bildiğimiz 5 özellik.

iPhone 12 Pro nitelikleri nasıl olacak! İşte bilinenler

Apple’ın 13 Ekim’de tanıtacağı tertemiz telefonlarından biri var olan iPhone 12 Pro modelinin Samsung imalatı 6.1 ‘ 2532 x 1170 piksel çözünürlüklü Super Retina XDR OLED ekrana sahip olması bekleniyor. İşlemci tarafında hiç Kuşkusuz A14 Bionic işlemciden gücünü alacak var olan serinin 6 GB LPDDR5 RAM ile gelmesi bekleniyor. çogunlukla hafıza konusu aygıt satışa çıktıktan ardindan gerçekleştirilen testlerde belli oluyor çünkü, Apple resmi olarak hafıza kapasitesini açıklamıyor.

iphone 12 pro özellikleri

128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama seçeneklerine sahip olması beklenen modelin batarya kapasitesinin sızıntılara göre kablosuz şarj desteği ile birlikte 2775 mAh olması bekleniyor.

iPhone 12 Pro’nun en mühim özelliklerinden biri de LiDAR tarayıcıya sahip olacak olması. Ön tarafta 12 piksel FaceTime kamerası ile birlikte art tarafta toplaminda 64 Megapiksel çözünürlüklü dörtlü kamera düzenine sahip olacak iPhone 12 Pro, ses tarafında da mühim geliştirmelere sahip. Cihazın ses tarafında Dolby Atmos ses teknolojisini desteklemesi bekleniyor.

iphone 12 pro özellikleri

Bluetooth 5.0, Wi-Fi 6 ve 5G bağlantı desteğinin yer alması kuvvetle muhtemel var olan tertemiz iPhone, 3.5 milimetre kulaklık girişine sahip olmayacak. Klasik olarak Lightning girişinin yer alacağı düşünülse de tek olasılık Apple, artık Type-C girişine yer verebilir.

Apple’ın tertemiz tanıttığı iPad modelindeki güç butonuna gömülü Touch-ID özelliğinin, iPhone 12 serisine de gelebileceği söyleniyor. ama hatırı sayılır tek ekseriyet ise Apple’ın ekrana gömülü parmak izi okuyucu kullanacağını söylüyor.

Yeni kuşak iPhone 12 Pro’nun 128 GB versiyonunun 1049 dolar, 256 GB versiyonunun 1149 dolar ve 512 GB versiyonunun ise 1349 dolar fiyatla satışa çıkması bekleniyor.

Appleapple etkinliğiiPhone 12 ProiPhone 12 Pro özellikleriiphone 12 pro fiyatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir